Вільне життя

«Відпустили, а не добили»

5165

Десять пляшок енергетичних напоїв і шість пачок цигарок повинна була віддати 13-річна школярка колишнім подругам за те, що ті її «відпустили, а не добили». Троє школярок били й погрожували колишній подрузі за те, що відійшла від їхньої компанії і просила повернути позичену спортивку.

Соціальні мережі інколи інформативніші для батьків, аніж розмови з власними дітьми. Прочитавши електронне листування доньки з деким, хто мав статус її «друзів», тернополянка довідалася стільки нового і, на жаль, неприємного про життя своєї дитини, що згодом ця інформація стала підставою для того, аби у справу втрутилися поліцейські.

Як розповів начальник Тернопільського відділу поліції Степан Савка, до них із заявою звернулася жителька обласного центру й повідомила, що на початку листопада троє невідомих осіб у парку Національного відродження побили її доньку. З’ясувалося, що це неповнолітні дівчата. Зате, судячи із повідомлень, що їх надсилали потерпілій через соцмережу, та вміння залякати жертву — «фрукти» ще ті.

Мама потерпілої школярки розповідає, що донька рік тому потрапила у сумнівну компанію.

— Дитина тоді дуже змінилася: додому поверталася пізно, від неї було чути сигаретним димом. Я тоді заборонила їй це коло спілкування, — розповідає жінка. — Новий етап неприємних подій для моєї доньки почався тоді, коли вона попросила колишню подругу, аби та їй повернула спортивку, яку позичала. Скажу відверто, я сама писала цій дитині, телефонувала, аби вона віддала те, що їй не належить.

Як встановили правоохоронці, 5 листопада 15-річна тернополянка разом із подругами таки принесли ту злощасну одежину. 13-річну школярку викликали з уроків і сказали, аби та підійшла й забрала спортивку. Вони чекатимуть на неї в парку. Дівчина прийшла, та не очікувала, що зустріч обернеться побоями. Зі слів потерпілої, її били троє — дві десятикласниці й восьмикласниця. З ними була ще четверта дівчина, яка стояла збоку. Дивно, адже серед білого дня свідками бійки були чимало перехожих, проте ніхто не втрутився.

Побита школярка повернулася додому, проте матері ні в чому не зізналася. Згодом жінка знайде пояснення такій поведінці доньки. «Подруги» не лише фізично познущалися над нею, а й через соцмережі залякували.

— Вони писали доньці, щоб ні «мамка», тобто я, ні «мусора», напевне, мали на увазі правоохоронців, не знали про те, що відбувається, бо тоді буде ще гірше, — розповідає жінка. — Після бійки в парку моїй дитині дали список, де було вказано, що вона має принести десять пляшок енергетичних напоїв і шість пачок цигарок, навіть вказали марку. Вже навіть коли донька лежала в лікарні, де їй діагностували закриту черепно-мозкову травму і струс головного мозку, так звані подруги телефонували й цікавилися, коли та принесе «могорич».

Чи до «могоричу» буде тепер неповнолітнім розбишакам, коли за справу взялися правоохоронці? Начальник сектору Тернопільського відділу поліції Андрій Кульчицький каже, що справу наразі ретельно вивчають. Кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 125 ККУ – умисне легке тілесне ушкодження. Проводиться досудове розслідування.

Сектор комунікації головного управління Національної поліції в Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини