Вільне життя

«Від Майдану до війни»

VH

Виставку світлин «Від Майдану до війни» незабутнього Віктора Гурняка експонували протягом десяти днів у Хмельницькому, в музеї-студії фотомистецтва. Саме за неї наш земляк недавно удостоєний посмертно обласної премії в галузі культури (номінація «Журналістика» — ім. В. Здоровеги) за 2014 рік.

27-річний В. Гурняк — пластун, фотокореспондент, волонтер, боєць батальйону «Айдар» — загинув 19 жовтня 2014 року біля містечка Щастя на Луганщині. Це трапилося, коли він вивозив поранених із поля бою — в машину влучила міна. Віктор народився у селі Городниці Гусятинського району. Навчався в ЗОШ №27 у Тернополі, в технічному коледжі ТНТУ ім. І. Пулюя. Працював у редакції газети «20 хвилин» і редактором пластового часопису «Цвіт України». Очолював у нашому обласному центрі молодіжну громадську організацію «Фундація регіональних ініціатив» та був прес-секретарем обласної організації партії «Пора».

Переїхавши до Львова, працював кореспондентом агентств УНІАН і REUTERS; співзасновник фотоагентства LUFA. У вересні 2014-го добровільно став бійцем у зоні АТО. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

На виставці в Хмельницькому представлено 30 світлин роботи В. Гурняка. Їх привезла сюди родина Віктора — мати Галина Броніславівна, батько Петро Степанович та їхній наймолодший синочок — десятилітній Остап. Вони показали в Хмельницькому й сімейні фотографії Віктора: він разом із дружиною Іриною та донечкою Юстинкою, яка народилась у 2012 році…

— На світлинах цієї виставки я побачив чимало людей, з якими зустрічався на київському Майдані у дні Революції Гідності, — наголосив хмельницький міський голова Олександр Синчишин. — Щоб зрозуміти велич цих людей, достатньо подивитися в їхні очі. Вони говорять про любов, мужність і світло душі. Ці очі говорять, що революція ще триває, і вона завершиться тоді, коли все, що вимагав Майдан, буде виконано…

Повнилася хвилюючими записами книга відгуків. А перед цим фотовиставка зібрала тисячі глядачів у Мюнхені, Варшаві, Чикаго. Світлини продовжують мандрувати світом, знайомлячи з Героями.

Богдан МЕЛЬНИЧУК

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини