Вільне життя

Державні та приватні виконавці конкуруватимуть

5

Нині на розгляді у Верховній Раді України перебувають два законопроекти, які стосуються виконання судових рішень, рішень інших органів та їх посадових осіб. Про новації, які відбудуться після їх прийняття, журналістам повідомив заступник начальника Управління державної виконавчої служби Юрій Коваль під час круглого столу, що відбувся у головному територіальному управлінні юстиції в області до Всеукраїнського тижня права.

Зокрема, після набрання чинності цих законопроектів в Україні буде діяти змішана система виконання судових рішень. Поряд із державними виконавцями будуть працювати і приватні.

Мета новацій полягає у зменшенні навантаження на державних виконавців, окрім того, їхня кількість буде суттєво зменшена. Водночас завдяки скороченню Міністерство юстиції збільшить виконавцям заробітну плату, тим самим покращивши їхню мотивацію. Адже не секрет, що тепер виконання рішень в Україні є досить низьким — 20%. Це пов’язано з тим, що переважно до органів державної виконавчої служби на роботу приходять випускники вишів, які не мають досвіду. Та довго вони не затримуються — здобувають досвід і переходять до інших установ, де зарплата значно вища.

Також будуть створені умови конкурентності. З державними виконавцями конкуруватимуть приватні. Крім цього, впровадження інституту приватних виконавців допоможе вдосконалити якість виконання судових рішень, оскільки їх будуть набирати шляхом складання іспитів. Відповідно їхній правовий рівень буде досить високий. Законопроект передбачає, що процедура виконання як для державних, так і приватних виконавців буде однаковою. Єдина різниця полягатиме в неможливості виконання рішень про стягнення з держави, дохід держави, стягнення аліментів, конфіскацій і відібрання дитини приватними виконавцями.

Також в Україні створять єдиний реєстр боржників, котрий буде у вільному доступі на сайті Міністерства юстиції України.

Планується, що змішана система виконання судових рішень запрацює з березня 2016 року.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини