Вільне життя

Діагностика за євростандартом

diagnostika

Нещодавно Тернопіль відвідали медичні фахівці з Європи. Мета їхнього візиту – участь у міжрегіональній науково-практичній конференції «Менеджмент надання спеціалізованої медичної допомоги при інфекціях, які передаються статевим шляхом».

Конференція відбулася на базі Тернопільського державного медуніверситету ім. І. Горбачевського. Окрім європейських лікарів, на неї також приїхали медики з різних міст України. Іноземні гості — керівник Східноєвропейської спілки сексуального та репродуктивного здоров’я і прав Маріус Домейка (Швеція), професор Магнус Унемо (Швеція), доктор Кай Джоерс (Естонія) — розповіли про європейські стандарти діагностики та лікування статевих інфекцій.

Йшлося серед іншого і про функції референс-лабораторії, результати якої не підлягають сумнівам, оскільки вважаються діагностикою найвищого рівня. Раніше ми вже писали, що референсні принципи роботи своєї лабораторії запроваджує Тернопільський обласний шкірвендиспансер (головний лікар О. Хара), його спеціалісти стажувалися в Європі.

Як не раз прозвучало під час доповідей, Україні варто докласти максимальних зусиль для стандартизації своїх лабораторних досліджень. Ректор ТДМУ, професор Михайло Корда наголосив, що нині це дуже актуально, адже щорічно в нашій державі реєструють 400 тисяч нових випадків захворювань, які передаються статевим шляхом.

Важливо, що програма науково-практичної конференції включала ще й тренінг з питань контролю якості лабораторних досліджень для спеціалістів-лаборантів. Його провели на базі Тернопільської університетської лікарні.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини