Вільне життя

Знати сьогодні, щоб жити завтра

mb 001

Про шляхи передачі ВІЛ, способи захисту від вірусу, толерантне ставлення до людей із цією недугою говорили зі сцени Українського дому «Перемога» тернопільські школярі, учасники міського конкурсу «Знати сьогодні, щоб жити завтра».

— Вже декілька років поспіль проводимо такий захід до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, — розповідає директор міського центру творчості дітей та юнацтва Світлана Миханчук. — Організаторами акції є наш заклад, управління освіти і науки міської ради та учнівський парламент «Наснага».

Сам конкурс, як пояснила пані Світлана, складається з трьох етапів. Перший — виступ шкільного агітколективу чи агіттеатру, який має розкрити мистецтвом танцю, слова, пісні тематику заходу. Під час другого етапу діти демонструють придумані антиснідівські емблеми, які можна носити на одязі. Фінальна частина конкурсу запроваджена з ініціативи учнівського парламенту. Цей етап передбачає показ власноруч створених футболок із малюнками чи гаслами вищезгаданої теми.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь команди із одинадцяти навчальних закладів міста. Серед них і вихованці загальноосвітньої школи №28.

— Усім класам дали завдання розробити дизайн футболки, а потім ми обрали вісім найкращих. Так само відібрали й емблему. — розповідає учениця цього закладу, восьмикласниця Вікторія Карчевська та демонструє кольорову долоньку із червоною стрічкою. Пояснює, що задум відображає бажання зупинити поширення ВІЛ/Сніду. Дівчина зазначає і те, що суспільство не повинно сторонитися тих, хто має такий діагноз.

— Люди, які живуть із цією хворобою, не відрізняються від нас, хоча багато осіб реагують на них по-різному. Ми в школі вивчаємо, обговорюємо ці теми. Тому мені здається, що від хворих не треба відгороджуватися. Потрібно розуміти один одного, — каже Вікторія.

Старання дітей оцінювало журі — їхні колеги з учнівського парламенту, освітяни та медики.

— Такі конкурси дуже потрібні, бо основна наша мета — профілактика. Молодь повинна знати про ті ризики, на які вона наражається, — каже член журі, лікар-методист комунальної установи Тернопільської облради «Центр здоров’я» Ірина Гричук.

Адже, за словами пані Ірини, основна вікова група, у якої діагностують хворобу — це люди 25-49 років. Загалом на Тернопіллі за період спостереження з 1987 року виявлено 1893 ВІЛ-інфікованих особи. За десять місяців цього року в області діагностовано 106 нових випадків ВІЛ. Замісну підтримуючу терапію отримують 130 пацієнтів, ще майже п’ятсот — антиретровірусну терапію.

— Якщо раніше ВІЛ-інфекцію у переважній більшості виявляли у наркоманів, то зараз частіше виявляється інфікування, яке відбулося через сексуальні контакти. Тому збереження дошлюбної вірності та безпечні статеві стосунки відіграють важливу роль у збереженні здоров’я молодих людей, — підсумувала Ірина Гричук.

Шкільні команди-переможці отримали грамоти, кубки та пам’ятні подарунки.

Фото авторки

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини