Вільне життя

Підприємство орендує автомобіль у свого працівника. Які податкові наслідки?

0012

У разі оренди автомобіля у працівника право користування автомобілем переходить до підприємства, яке несе також і витрати на його утримання. Укладення договору оренди і правовідносини, що виникають при цьому, регулюються положеннями ст.58 Цивільного кодексу України.

Обов’язковими умовами договору оренди з працівником є письмова форма і його нотаріальне посвідчення.

Окрім обов’язкових умов договору (предмет оренди, його вартість, термін дії, розмір оплати, порядок передачі і повернення об’єкту оренди), сторони можуть передбачати інші положення, що не суперечать законодавству. Наприклад, в договорі оренди може бути зафіксовано, що працівник-орендодавець має виняткове право водіння і інший водій підприємства не може використати автомобіль без відповідного дозволу.

Передача і повернення автомобіля оформляється шляхом складання акту прийому-передачі.

Щодо оподаткування, то сума орендної плати відноситься до доходу працівника і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військовим збором. Податковим агентом в цьому випадку є працедавець. При нарахуванні і виплаті такого доходу він повинен утримати і перерахувати до бюджету ПДФО і військовий збір. Виплачену працівнику суму орендної плати, згідно цивільно-правової угоди, підприємство відображає в звіті по ф. № 1ДФ за ознакою доходу “102”.

Єдиний соціальний внесок на суми орендної плати не нараховується і не утримується, оскільки такі виплати не є ні заробітною платою, ні сумою винагороди за цивільно-правовими договорами на виконання робіт (послуг).

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини