Вільне життя

У Кременці відкрили виставку Георгія Косміаді

5680

У виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею з ініціативи Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника працює виставка відомого європейського художника Георгія Косміаді.

За повідомленням прес-служби Тернопільської облдержадміністрації, цей проект – спільна праця Рівненського обласного краєзнавчого музею, Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату та музею історії Рівненської української гімназії. За п’ять років, відколи діє цей проект, було організовано та проведено 24 виставки.

Георгій Косміаді – художник, архітектор, педагог. Народився у Північному Кавказі. Навчався у школі Св. Олександра при вчительському інституті в Тифлісі, закінчив факультет архітектури державної технічної школи в Баку. Художню освіту продовжив у Москві. Був членом об’єднання архітекторів Москви.

У роки Першої світової війни Косміаді опинився у Волині. Як знавця будівельної справи, його призначили начальником VI будівельного загону Всеросійського союзу міст Північно-Західного фронту.

У 1916-1940-х роках проживав у Рівному, викладав малювання у п’яти гімназіях міста. Організовував творчі гуртки, разом зі своїми учнями ставив різноманітні за тематикою вистави, малював декорації, виготовляв костюми, ініціював творчі та літературні вечори.

Прожив Георгій Косміаді 81 рік, написав більше 5000 творчих робіт, організував та взяв участь у 60 виставках. Донька худржника під час візитів до Рівного передала Рівненським обласному краєзнавчому музею та гімназії весь архів батька.

Виставка у Кременці діятиме до 28 грудня.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини