Вільне життя

Аферисти шукають жертв на сайтах оголошень

Продаєте чи купуєте товар у всесвітній мережі — будьте пильними й обережними. Адже замість прибутку можна втратити значні кошти. Така неприємність нещодавно спіткала 40-річного жителя Тернопільського району.

Чоловік розмістив у мережі оголошення про продаж електроінструментів. Згодом до нього зателефонував невідомий, якого нібито зацікавив товар. Потенційний «покупець» попросив продавця продиктувати йому номер карткового рахунку для перерахування коштів. Чоловік погодився. Однак готівка не надійшла. Коли потерпілий пішов до банкомату, виявив, що з його електронного гаманця зникло 16 тисяч гривень.

За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження. Правоохоронці встановили, що кошти потерпілого зняли в одному з банківських відділень Запоріжжя. Зло–вмисників розшукують.

Поліцейські звертаються до краян дотримуватися правил безпеки, торгуючи в Інтернеті. Передусім, для купівлі-продажу товару через мережу використовуйте окрему банківську картку. Встановіть на ній ліміт зняття коштів і не зберігайте на рахунку великі суми.

Підключіть до свого телефону систему смс-оповіщення. Це допоможе контролювати кошти на рахунку.

Не розголошуйте реквізити своїх карток: термін дії картки та CVV-код (тобто три цифри зі зворотного боку картки).

Не прив’язуйте номер вашого мобільного телефону до банківської картки.

Правоохоронці сподіваються, що дотримання таких порад допоможе краянам зберегти їхні кошти. У разі ж непередбачуваної ситуації не зволікайте і телефонуйте до поліції.

Світлана НАКОНЕЧНА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини