Вільне життя

Без поразок не буває перемог

Завершальний змагальний день шостого етапу Кубка світу з біатлону в італійському Антхольці приніс прихильникам найпопулярнішого в Україні зимового виду спорту, мабуть, найбільше розчарувань із початку сезону. До боротьби за нагороди в класичних естафетах минулої неділі, 24 січня, виявилася не готова не лише чоловіча, а й жіноча збірна, яка за тиждень до цього тріумфувала в німецькому Рупольдингу. 

Особливих сподівань на успіх чоловічого квартету, зрештою, ніхто і не висловлював. Зважаючи насамперед на відсутність нинішнього лідера Дмитра Підручного. Після невдалого виступу нашого земляка з Острова Тернопільського району в спринті, де єдиним зі співвітчизників не зміг потрапити до залікової зони, фінішувавши з двома промахами сорок четвертим, наставники збірної вирішили достроково, ще до поїздки в Сполучені Штати Америки і Канаду, дати йому перепочинок. Аби і болю в спині позбутися, і в розміреному темпі розпочати підготовку до чемпіонату світу.

А решта четверо нині, вочевидь, кинути виклик лідерам не готові. Замкнути двадцятку кращих у спринті виявилося під силу лише досвідченому Сергієві Семенову. Ще двоє потішили хіба місцями в третьому, а один — у четвертому десятку учасників. Тож і не дивно, що, передавши після стартового етапу естафету сімнадцятим із хвилинним відставанням, натуралізований українець Олександр Жирний відразу позбавив команду будь-яких шансів. Його партнери Артем Прима, Віталій Кільчицький і Сергій Семенов, звісно, докладали зусиль, аби піднятися вгору. Однак через не вельми влучну стрільбу їм це не надто вдалося — лише дванадцята позиція.

Дещо інша історія з виступом українок у жіночій естафеті. Лідери на екваторі перегонів, попри зусилля Ірини Варвинець і Валентини Семеренко, вже після третього етапу змушені були розпрощатися з надіями на медалі. Яка до болю знайома історія для біатлону. Причому головний тренер жіночої збірної, словенський спеціаліст Урош Велепец не став пояснювати причини невдачі нещасним випадком, а прямо заявив, що команду підвела Ольга Абрамова, яка замінила Юлію Джиму. Не виконала вказівок наставників про швидку і ритмічну стрільбу. Саме через це наша землячка Олена Підгрушна змушена була вирушити на завершальний етап уже восьмою через п’ятдесят секунд після лідерів із Франції. Підопічна Ігоря Починка та Олега Бунта спробувала якось виправити становище. Але поспіх дуже часто до добра не приводить. Уперше в сезоні навіть із допомогою трьох запасних патронів не змогла закрити однієї мішені вже на стрільбі лежачи — для неї це просто нехарактерно. Тож можемо хіба тішитися з того, що далі змогла випередити в принциповій суперечці на одну позицію збірну Німеччини і зберегти для команди друге місце в естафетному заліку. Однак підсумкова дев’ята позиція, без сумніву, аж ніяк не відповідає амбіціям українок.

Що ж до успіхів в індивідуальних перегонах, то Олена Підгрушна і цього разу підтвердила свій надзвичайно високий рівень майстерності. В спринті фінішувала п’ятою, відставши від переможниці на 27,5 секунди. Тобто піднятися на третю, а то — і на другу сходинку п’єдесталу пошани завадив один промах на стрільбі стоячи. Дещо гіршими виявилися в неї справи в гонці переслідування. Але навіть не закривши по одній мішені на кожному з чотирьох вогневих рубежів, зуміла вибороти чотирнадцяте місце. На відміну від іншого лідера збірної Валентини Семеренко, наставники збірної перепочинку Олені вирішили не давати, і на двох наступних етапах на далекому Американському континенті, перший з яких розпочнеться четвертого лютого в канадському Кенморі, ми Підгрушну побачимо.

64520

Невдачі головного складу національної збірної наприкінці минулого тижня виявилося під силу компенсувати резервістам у німецькому Арбері, де відбувся шостий етап Кубка IBU. У спринті віце-чемпіонкою стала Яна Боднар, а тернопільська динамівка Анастасія Меркушина фінішувала одинадцятою. На гонку переслідування наставники вирішили Настю не виставляти. І — не помилилися. Вже наступного дня, 23 січня, разом з Артемом Тищенком перемогла в одиночній змішаній естафеті. А якщо додати до цього, що вдруге підряд український квартет став також чемпіоном класичного міксту, можна із впевненістю зробити висновок, що у вітчизняному біатлоні підростає гідна зміна.

Нарешті про чемпіонат світу з біатлону серед юніорів, який у середу, 27 січня, розпочався в румунському Чейле-Градистей. Честь збірної України на молодіжному світовому форумі, окрім Анастасії Меркушиної, в старшій віковій групі захищатимуть вихованці Тернопільських обласних ФСТ «Колос» і «Динамо» Марія Кручова, Віталій Труш і Назарій Цебринський. А в юнацькій віковій групі спробують кинути виклик найсильнішим Мар’яна Брикайло, Роман і Руслан Бригадири та Андрій Підгрушний.

Дебютні індивідуальні перегони юнаків і дівчат доволі успішно склалися для уродженця Лановеччини Руслана Бригадира. Хоча і допустив на чотирьох вогневих рубежах чотири промахи, завдяки хорошій швидкості зумів фінішувати п’ятнадцятим. На один промах менше в Андрія Підгрушного. Однак гірші швидкісні дані не дозволили атлету піднятися вище 26-ї позиції. А Мар’яна Брикайло з Мишковичів стала гіршою серед українок. Із тими ж трьома промахами завершила перегони, в яких брали участь дев’яносто спортсменок, на 52-му місці.

На фото: … а українські вболівальники сподівалися на успіх принаймні в жіночій естафеті; переможці одиночної змішаної естафети Артем ТИЩЕНКО і Анастасія МЕРКУШИНА.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини