Вільне життя

Вася махлює — Вова керує

— Чому плюєшся, Васю?

— Шакал я паршивий — у дітей гроші забирав, дитячий садок пограбував!

— Культурний знайшовся! Коли ти в себе на колонці бензин ослячою сечею розводив — не був паршивим?

Це — діалог з фільму «Джентльмени удачі». Давно він вийшов на екрани, а от сьогодні можна зробити деяке припущення з приводу того, ким став згаданий Вася. Він, пригадується, отримав тільки рік ув’язнення, отож закоренілим кримінальником не встиг стати. Вийшов на волю і влаштувався на роботу в «Роснафту». Принаймні там чітко видно його сліди.

На Заході традиційними покупцями російської нафти є угорська фірма MOL і фінська — Neste. А цей товар, своєю чергою, є основою російського імпорту. Хоч цього року середня ціна на нафту марки Urals знизилася майже вдвічі, постійні покупці все ж дають росіянам неабиякий заробіток. І ось такий трафунок — з РФ надходить нафта щораз гірша, а знайти іншого постачальника не так уже й важко. Президент ЛУКОЙЛу Вагіт Алекперов привернув увагу російського уряду до цієї проблеми. Бо це навіть не проблема, а небезпека для країни. Відвернуться постійні покупці — де тоді знайти інших.

Може, московська верхівка, зайнята побудовою «русского міра» за межами РФ, приділить трохи уваги й внутрішній проблемі. А може, не знайде часу на це. І Вася далі розводитиме, тепер уже невідомо чим, російську нафту.

Михайло АНТОНЮК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини