Вільне життя

Вертепувала «Писанка»

Мабуть, сам первомученик святий архідиякон Стефан благословив цьогорічну різдвяну палітру — мистецьке вертепне дійство «Відчиняйте, люди, двері, іде коляда!», котре було представлене дитячим театральним колективом «Писанка» із села Мовчанівки Підволочиського району.


Актори святкової феєрії завітали в кожну сільську господу. Прилинув із Царства Божого Ангел, вість веселу приніс (Інна-Марія Комар), Пастухи до вертепу поспішали, усіх моїх земляків зазивали (Богдан Хрущ і Оксана Гаврилюк), Царі зі Сходу теж мандрують до вертепу, до новонародженого Царя-Христа (Дмитро Леськів, Володимир Комар, Петро Бернацький). «Діло маю розпочати, бізнес треба розвивати», — саме таку позицію провадила Сурця (Андріана Задорожна). На різдвяне свято завітав і Чортик по Іродову душу — «Пришиємо йому хвоста, і зробимо зразкового чорта» (Христя Біла). «Хто сказав, що Бог родився? Ну ж признайтесь, бо уб’ю», — випитував Ірод (режисер і керівник вертепного дійства Ольга Кульбаба). «Сорок тисяч діток стяла я, і серед них — нема Христа», — заявляла Смерть (Роман Леськів). У вертепній грі Божа любов, яку провіщала «Писанка», долала зло.

Майбутні актори побували з мистецьким дійством і в Кам’янках, у господі полеглого героя Івана Воробля, де щиро подякували за мужність захисника, який загинув на сході України, його батькам — пані Марії та пану Володимиру і сину Андрійкові. Мати героя з приємністю промовила гостям: «Якщо є такі родзинки патріотизму в юних серцях, значить, єдиній Україні — бути! Українська мова житиме на теренах нашої держави, тут будуть вишиванка і Господнє слово». Також юні артисти завітали із вертепом і до знаного у нашому краї волонтера, мецената Олега Мартинюка, подякувавши йому за жертовність, яку він творить, відвідуючи воїнів у зоні АТО.

Останнім акордом урочистостей стала щира подяка батькам, діти яких задіяні у різдвяному святкуванні та відвідували холодну майстерню акторського мистецтва. Глибока, щира вдячність і вчителю зі «Школярика» Ірині Федорович за неповторні сценічні костюми, виконані відповідно до епохи народження Христа.

Ольга КУЛЬБАБА,
режисер ДТК «Писанка».

с. Мовчанівка Підволочиського району.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини