Вільне життя

Виселення члена сім’ї власника

7234

Мій 20-річний син з неповнолітнього віку зареєстрований і проживає у квартирі свого батька, тобто мого колишнього чоловіка. Це помешкання є приватною власністю останнього. Тепер колишній чоловік надумав продати цю квартиру, а нашого сина вигнати на вулицю.
Чи дозволено таке законом?
ТЕТЯНА.
м. Тернопіль.


Ніхто не може бути примусово позбавлений житла, інакше як на підставі закону та за рішенням суду (частина 3 статті 47 Конституції України).

Ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування ним, інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом. Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій (стаття 9 Житлового кодексу (далі — ЖК).

Члени сім’ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним, користуються жилим приміщенням нарівні з власником, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. За згодою власника житла член його сім’ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім’ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно (частини 1, 2 статті 156 ЖК).

До членів сім’ї власника житла належать його дружина, їх діти і батьки. Членами сім’ї власника житла може бути визнано інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з власником і ведуть з ним спільне господарство. Припинення сімейних відносин з власником житла не позбавляє колишніх членів його сім’ї права користування займаним приміщенням. Про це йдеться у статті 64 ЖК, частині 4 статті 156 ЖК, статті 3 Сімейного кодексу.

Якщо член сім’ї власника житла систематично руйнує чи псує жиле приміщення, або використовує його не за призначенням, або систематичним порушенням правил співжиття робить неможливим для інших проживання з ним в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винного провадиться в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення (стаття 157 ЖК, частина 1 статті 116 ЖК).

Перехід права власності на житло не є підставою для виселення члена сім’ї колишнього власника (стаття 170 ЖК). Зрештою, хто захоче купити квартиру разом із квартирантом.

Якщо ваш колишній чоловік не пускатиме свого сина у квартиру, де той офіційно зареєстрований, то синові доведеться звертатися до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні житлом та про вселення.

О. Зварич,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини