Вільне життя

Від батька до сина

Сотні поціновувачів прекрасного оглянули в Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва виставку різьби по дереву скульпторів Лупійчуків.

Вона приурочена до 86-ї річниці від дня народження батька — світлої пам’яті Володимира Васильовича (1929–2006), який жив і творив у Тернополі, а народився та похований у Волочиську на Хмельниччині. Представлені також роботи його сина Віктора, який після закінчення Тернопільського педінституту (нині університет ім. В. Гнатюка) вже понад тридцять років навчає дітей тернополян художній різьбі по дереву. А ще — продовжує справу батька, розробляючи козацьку тематику, в якій Володимир Лупійчук досягнув, без сумніву, висот майстерності. Це підтверджують і записи у книзі відгуків виставки, у відкритті якої взяв участь Віктор Володимирович.

Нагадаємо, що творами заслуженого майстра народної творчості України Володимира Лупійчука проілюстровано двотомне видання «Поезії 1837—1861» Тараса Шевченка (Київ, 1989 р.). Митець-патріот був отаманом Крайового коша Вільного козацтва Тернопільщини. Крім робіт на козацькі теми, яким віддав майже півстоліття, створив серію «Шевченкіана», скульптурні портрети Данила Галицького, Устима Кармалюка, Лесі Українки, Івана Франка та ін. Мав понад 200 персональних виставок у містах України, Болгарії, Канаді та Росії. Про Володимира Лупійчука та його творчість знято кілька фільмів. Його роботи — окраса й гордість постійної експозиції з Збаразькому замку. Обидва митці — батько і син представлені в «Тернопільському енциклопедичному словнику».

Богдан МЕЛЬНИЧУК

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини