Вільне життя

В тернопільських багатоповерхівках вода наразі не дорожчатиме

З 1 січня цього року тернополяни, що мешкають у багатоповерхівках, мали б платити за послуги холодного водопостачання та водовідведення на 72 копійки більше. Зміни передбачені постановою Нацкокомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

За інформацією сайту КП «Тернопільводоканал», до нового тарифу включили вартість абонентського обслуговування, за яке наразі тернополяни оплачують окремо 1,56 грн., та вартість повірки квартирних засобів обліку. Це окрім діючого тарифу на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, що становить 8,26 грн. У сумі отримаємо 8,98 грн.

«Уже кілька років Мінрегіонбуд і Національна комісія попереджали, що діяльність в будинку, незалежно від того, хто її здійснює ЖЕКи, водоканал, певна третя структура – є окремим, не ліцензованим видом діяльності, – каже директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма. – Питання щодо того, хто має здійснювати її, в якому обсязі тощо, було дискусійним. А у 2014 році нас назвали виконавцями послуг та затверждили порядок формування тарифу на цю діяльність».

Відтак до 2014 року, за словами Володимира Антоновича, Нацкомісія встановлювала тільки тариф на так звану послугу ліцензованої діяльності. Тобто, діяльність водоканалу (а це видобуток, очищення, транспортування води) до зовнішнього зрізу багатоквартирного будинку. На сьогодні цей тариф не переглядали, тож він становить 8, 26 грн.

Діяльність всередині будинку Нацкомісія тепер тарифікувала окремо. Послуга називається «постачанням холодної води, водовідведення з використанням внутрішніх будинкових мереж». Вона має свій тариф для мешканців багатоповерхівок.

Однак постанову не зареєстрували в Міністерстві юстиції України, тож наразі тариф залишається незмінним.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини