Вільне життя

В Україні — епідемія грипу

Епідпоріг у Тернопільській області перевищено майже втричі.


Те, що в країні лютує грип, міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі визнав під час брифінгу у вівторок, 26 січня. Хоча ні на офіційному сайті Держсанепідслужби України, яка акумулює всю інформацію щодо захворюваності в країні, ні на сайті самого МОЗ, принаймні на час написання матеріалу, повідомлення не було.

За словами міністра, Тернопільщина потрапила в перелік 11 областей, де епідемічний поріг перевищено «більш ніж на 50 відсотків». Загалом фактично констатовано епідемію у 18 областях України. Через захворювання на грип від початку епідемічного сезону 2015—2016 років в Україні померли 83 людини. Точніше — лабораторно підтверджено, що 83 особи померло внаслідок грипу чи його ускладнень. Загалом у країні на грип хворіє і хворіло 2,6 млн наших співвітчизників. Летальні випадки міністр назвав наслідком пізнього звернення хворих по меддопомогу.

За інформацією головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області станом на 25 січня, показник захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції перевищив епідпоріг у 16 адмінтериторіях області.

За підсумками третього тижня ситуація щодо захворюваності на ГРВІ значно ускладнилась. Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ становив 89,5 випадка на десять тисяч населення, тобто у 2,8 раза перевищив епідемічний поріг. Порівняно з попереднім тижнем зафіксовано ріст захворюваності в 2,9 раза (9543 випадків проти 3341), з аналогічним періодом минулого року — в 6 разів.

Станом на 25 січня в ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» лабораторно підтверджено 23 випадки грипу в області, з них 20 — грип А Н1 sw (А Н1N1). Зокрема, свинячий грип лабораторно підтверджено в одного померлого з діагнозом «позалікарняна двобічна пневмонія».

Від 18 січня у загальноосвітніх школах, гуртках, ліцеях та позашкільних установах Тернополя призупинено навчання, в обласному центрі обмежено проведення масових заходів. Дату відновлення навчального процесу буде повідомлено додатково.

Навчання призупинено також у 711 закладах Тернопільщини.

Віра КАСІЯН

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини