Вільне життя

Де наша індексація?

Ми, працівники Озернянської дільничної лікарні, яка належить до Зборівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, просимо роз’яснити. У листопаді 2014 року нам припинили нарахування індексацій, і вже рік ми нічого не отримуємо, хоч у Зборівському районі школи, лікарні, садочки вже отримують кошти.

Поясніть, будь ласка, чи маємо ми отримувати індексацію і куди нам звернутися за допомогою, бо нас наш центр не чує, кажуть, що немає на це коштів.

І друге запитання: з якого фонду нараховується індексація?

На запитання відповіли спеціалісти департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Згідно з Кодексом законів про працю України заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема індексації доходів населення для забезпечення достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх доходів в умовах зростання цін.

Державні соціальні гарантії є обов’язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню.

Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв’язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.

У разі, коли грошовий дохід формується з різних джерел, але порядком, який затверджений постановою Кабінету міністрів України від 17 липня 2003 р. №1078 (із змінами), не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині в загальному доході.

Невиплата індексації (або виплата її не в повному розмірі) розглядається як порушення трудового законодавства.

Державний нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами — підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини