Вільне життя

Де отримають землю бійці?

Волонтер штабу «Самооборони Майдану Тернопільщини» Лілія Мусіхіна просить громадських активістів краю допомогти їй у формуванні списків на отримання земельних ділянок для учасників АТО та їхніх близьких.


Справа надзвичайно відповідальна, адже до переліку повинні ввійти ті, у кого війна забрала найдорожче, а також воїни, що не побоялися відвойовувати Україну, незважаючи на особливі обставини в родині. Йдеться про сім’ї загиблих, пропалих безвісти, військових, що перебувають в полоні, багатодітні родини учасників АТО. До вищезазначеної категорії належать і хлопці, що внаслідок бойових дій стали інвалідами або ж обмеження у здоров’ї мають їхні близькі (дружина, дитина).

«Ми передивились кадастрову карту і знайшли ділянку землі біля Підволочиського шосе. Нам дали відповідь на інформаційний запит, що її площа — 7,62 гектара. Якщо ніхто не буде суперечити і роботу у цьому напрямку буде продовжено далі, то насамперед наділи там мали би отримати вищезазначені категорії», — пояснює пані Лілія.

За підрахунками волонтерів, після цього залишиться ще майже три гектари. За погодження представників громадських організацій, що займаються питаннями АТО, активістів, цю землю планують розподілити між представниками силових структур, що воюють, — ЗСУ, МВС та СБУ. Передбачається, що у відомствах самостійно сформують додаткові списки з іменами підлеглих воїнів.

Право на отримання ділянок волонтерка просить підтверджувати копіями документів. Залежно від обставин людям слід пред’явити посвідчення члена родини загиблого, посвідчення учасника бойових дій або довідку про участь в АТО. Багатодітним батькам треба додатково представити три свідоцтва про народження дітей, рідним з особливими потребами — довідку про склад сім’ї та посвідчення інваліда, а постраждалим воїнам — довідку про поранення.

Представники добровольчих батальйонів, які не мають підтверджувальних документів, претендувати на ділянки не зможуть. Їм пропонують виборювати в держави цю можливість колективно.

До слова, до волонтерів уже двічі зверталися із пропозиціями забудовники, проте договорів з ними вони не укладатимуть, адже не мають на це повноважень, не є юридичною особою. Натомість наголошують, що головне їхнє завдання полягає тільки в тому, аби люди отримали свою землю.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини