Вільне життя

Застільна люстрація

Колись когось запхали помежи непотріб людям на сміх, а декому — на науку. Я вже казав — якби кидали туда всіх, кого треба, і хто щось та й «рішає», то, може, був би толк.

Бо подивився би дрібонький чиновничок зо свого вікна, як його начальника-хапугу швирнули в сміттярку, то добре думав би над тим, якби йому пропонували щось скрутити наліво. А то кинули одного горопаху, кинули другого, а «шишки» як висіли, так і висять недоторканні.

Ото в сусідньому селі як «люструвати» сільську владу хтіли? Прочумавсі сусідів кум і розказав. Зібралисі якось вони в кумпля за плящиною на свята. От один «ватажок» заправивсі хоробрістю та й каже: «Шо, всі люди як люди — у сміттярки пхают владу, а ми шо — гірші? В нас теж є кого люструвати! Я перший подам список! Голова сільради — номер один». «І чим він тобі не вгодив?» — питаютьсі колєги. «А він землю наліво-направо роздає. Я його скільки просив — дай мені кілька сотих. А він крутит — багатодітним тре дати, а там вдова якась із дітьми чекає в черзі. А мені не дав! Та ще й привів участкового на Новий рік до моєї хати і мене в наручники закували!» «Але ж ти тоді дебошив чорно…», — запротестували колєги. «А його шо обходит? Моє обійстя! Шо хочу, те й роблю. Так, далі тре люструвати ще й того участкового. Можна ще Мариську з магазину, бо вже місяць не дає мені на запис навіть ябка напівгнилого, каже, аби я борг за минулий рік віддав. Треба сусіда мого Михаська тоже люструвати. Він мені пальці два вломив, як я в него патики з буди вночі поліз брати…» Радилисі хлопці, радилисі, і вже було хтіли йти на тую люстрацію, але з-за стола не вистачило сил вилізти. Це і врятувало «списочників» від смітників.

Але політика-політикою, а нам кухня в голові. Перед святами купив трошка сиру і думав-гадав, куди би рештки використати. Аж надибав рецепта сирних пиріжків.

Пачку маргарини, три шклянки муки, чайну лижку поташу, погашеного оцтом і п’ять столових лижок сметани треба добре розкалатати і замісити тісто. Поставте його на годинку в холодильник чи винесіт на холод. Тоді тре перемолоти півкіля сиру, всипати до него по шклянці цукру і муки та ще пакетик ванільки, вимішати. Як тісто буде готове, розділіт його на 30-40 кульок, кожну розкачайте і розмастіт по чайній лижці начинки. Сформуйте кульки, викладіт на змащену олією бляшку і спечіть. Охолоджені пиріжки обкачайте у мончці.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини