Вільне життя

Засумували за стартами

Невтішна економічна ситуація в державі, традиційна відсутність фінансування на початку року, яка нині по-справжньому уже загрожує перерости у відмову держави взагалі забезпечувати всім потрібним доступні для простого люду спортивні навчальні заклади, аж ніяк не сприяють збільшенню кількості змагань. Тому можна було зрозуміти юних біатлоністів, які вчора, 26 січня, ледве не рвалися на перші в 2016-му свої старти.

У відкритій особистій першості Тернопільського обласного ФСТ «Колос» і дитячо-юнацької спортивної школи сільського товариства з біатлону пам’яті Героїв Небесної Сотні беруть участь юні стріляючі лижники, які займаються як на навчально-спортивній базі в Підгородному, так і у відділеннях школи в Шумському, Збаразькому, Лановецькому, Козівському районах, в обласному ФСТ «Динамо». І в очах більшості атлетів старшої і середньої вікових груп перед початком спринтерських перегонів неважко було помітити прагнення продемонструвати максимальні швидкість і результат.

Та що там перед початком. Навіть перед самим фінішем підопічна динамівського тренера Ірини Меркушиної Василина Ільницька, добре знаючи, що впевнено виграє в конкуренток, і не подумала себе шкодувати. Тож і впала знесилена відразу після завершення дистанції. Яким би не був рівень змагань, відомо — наставник похвалить лише тоді, коли сповна віддав усі сили боротьбі.

Також упевнено здолав усіх конкурентів член юнацької збірної України, вихованець старійшини наставницького корпусу, заслуженого тренера України Миколи Опанасюка Микола Марфут, який нині займається під керівництвом Назара Бурика. В середній віковій групі суперечка була напруженішою. Однак уродженець Лановеччини Давид Драбик усе ж потішив ще одного ветерана тренерського цеху Івана Стецюка 23-ма секундами переваги над іншим не без здібностей юним атлетом, племінником чемпіонки світу з літнього біатлону Світлани Крикончук Юрієм Крикончуком із Шумщини. А заслужений тренер України Ігор Починок може похвалити за успіх Мар’яну Мандзин, яка зуміла випередити підопічну Володимира Моравського Олександру Медоєву. Дівчатам, до речі, довелося витримати непросту конкуренцію і з боку молодшої за них Олександри Меркушиної. Юна спортсменка, вочевидь, уже навсправжки мріє про повторення успіхів старшої сестри Анастасії чи мами Ірини Володимирівни, яка свого часу домоглася вагомих перемог у складі збірної України.

Про підсумки суперечки молодших, на жаль, не встигаємо повідомити. В середу, 27 січня, біатлоністи продемонструють свою майстерність і в спринті зі стрільбою.

На фото: під час лижних перегонів у старшій віковій групі перемогли Микола МАРФУТ і Василина ІЛЬНИЦЬКА, в середній — Мар’яна МАНДЗИН і Давид ДРАБИК.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини