Вільне життя

Коли почнуть оформлювати ID-паспорти

На Тернопільщині в понеділок, 11 січня, як і планувалося, міграційна служба розпочала прийом заяв на оформлення паспорта громадянина України у вигляді ІD-картки.


Наразі ІD-картку можуть отримати лише 16-річні громадяни, які отримують паспорт уперше. Для них документ виготовлять безкоштовно. Аби оформити паспорт, потрібно особисто звернутися в територіальний підрозділ міграційної служби за місцем реєстрації. Із собою треба мати свідоцтво про народження та, згідно з постановою КМУ від 23.12.2015 №1132, копії документів, що посвідчують особу й підтверджують громадянство батьків (для осіб, які народилися до першого березня 2001 року).

Решті громадян за їхнім бажанням або за потреби (загубили паспорт, змінили прізвище) оформляти ID-картки розпочнуть у кінці січня — на початку лютого, після ухвали Верховною Радою проекту Закону №3224 «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України». А відтак негайно йти до паспортного столу, аби обміняти паперовий документ на пластиковий не варто, про це запевнили в обласному Управлінні ДМС України. Паспорти, які є в обігу, залишаються дійсними.

Першими прийом заяв на оформлення основного документа в новому форматі розпочали в Тернополі, Борщеві, Бучачі, Кременці, Чорткові, Теребовлі, Ланівцях, Козовій. У тих підрозділах міграційної служби, де не відразу запрацюють комплекси для прийому заяв на оформлення ID-картки, громадянам, яким виповнилося 16 років, видаватимуть паспорти старого взірця.

Діана РОМАНІВ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини