Вільне життя

Нашу Олену просто так не обженеш

Загалом не надто вдалий для українців п’ятий етап Кубка світу з біатлону в німецькому Рупольдингу все ж завершився тріумфом співвітчизників. Минулої неділі, 17 січня, Юлія Джима, Валентина Семеренко і наша землячка Олена Підгрушна, покликавши на допомогу молодшу подругу Ірину Варвинець, змусили прихильників свого таланту згадати не менш захопливу позаторішню перемогу в естафеті на останній зимовій Олімпіаді. 

Як і тоді, жіночий квартет українських стріляючих лижниць постав єдиним колективом, в якому один — за всіх, і всі — за одного. Замінивши доволі нестабільну на стрільбі і до того ж не зовсім здорову натуралізовану росіянку Ольгу Абрамову, 23-річна Ірина Варвинець із Чернігівщини вже на першому етапі недвозначно натякнула про наміри своєї команди. Відмінно відстрілявшись на обох вогневих рубежах, завершила дебютний відрізок дистанції одночасно з двома іншими лідерами.

А другий етап, на думку президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака, ідеально підходить для киянки Юлії Джими, яка не надто полюбляє контактну боротьбу на старті. В наймолодшої з олімпійських чемпіонок знайшовся час і для того, щоб розстріляти всі десять мішеней, не затративши жодного запасного патрона, і для фінішу з відчутною вже 25-секундною перевагою над конкурентками, серед яких на другому етапі лідерів світового заліку, звісно ж, не було.

За день до свого із сестрою Вітою тридцятилітнього ювілею Валентина Семеренко теж не оглядалася на суперниць. Однак… лише до стрільби лежачи. Що сталося з досвідченою біатлоністкою під час вицілювання п’ятої мішені, знає, мабуть, лише сама. Але й останній в обоймі патрон, і три запасні зі снайперською влучністю потрапили в її габарит на «чотири години» за циферблатом, змусивши відправитися на штрафне коло. На щастя, білоруська збірна, яка вирвалася вперед на двадцять секунд, і з Дарією Домрачевою не належала до фаворитів естафетних перегонів. Тож Валентині не лише вдалося не відстати від Надії Писарєвої, а й після влучної стрільби стоячи майже відразу випередити білоруску, яка, вочевидь, через несподівані проблеми зі здоров’ям, ледве добралася до фінішу чи не пішки.

Та це вже проблеми наших північних сусідів. А для українок і їхніх численних уболівальників передача естафети Олені Підгрушній із 28-секундною перевагою означала лише те, що на завершальний етап капітан жіночої збірної, голова Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, вихованка ФСТ «Колос» і «Динамо» вирушила, не маючи права на помилку. Бо за спиною були вже гідні побоювань конкурентки — об’єктивно швидші за неї на сьогодні німкеня Лаура Далмайєр, норвежка Тіріл Екхофф та італійка Доротея Вірер.

Тож можемо хіба вкотре висловити захоплення спортивним талантом і житейською мудрістю досвідченої підопічної Ігоря Починка та Олега Бунта. Відмінно відстрілявшись на першому вогневому рубежі, вирішила не змагатися в швидкості з Лаурою. І дев’ять секунд переваги, завойованих завдяки використаному суперницею на стрільбі стоячи запасному патрону, стали в естафеті вирішальними. Нехай новій зірці німецького біатлону і під силу вже ліквідувати гандикап у чотирнадцять секунд перед лідером світового заліку чешкою Габріелю Соукаловою. Але нашу Олену просто так не обженеш. Як пізніше скаже сама, довелося навиворіт себе «вивернути», аби таки фінішувати першою. Спочатку не дала змоги себе наздогнати на славнозвісному затяжному підйомі траси в Рупольдингу. А на фінішній прямій завдяки досвіду не пропустила суперницю на найбільш вигідну найближчу доріжку.

elena-pidgrushnaja_14530411551834714221

Німецька публіка, звісно ж, спочатку не приховувала обурення. Однак уже невдовзі сама Лаура Далмайєр, узявши до рук мікрофона, всіх заспокоїла. Її конкурентка правил не порушила, українки перемогли в чесній спортивній боротьбі. І разом із тими ж німкенями та італійками переконливо очолили естафетний залік у розіграші Кубка світу — по 108 очок. Італійки формально випереджають наших співвітчизниць лише завдяки тому, що першими в цьому сезоні зуміли перемогти.

Як міг, заспокоїв вітчизняних уболівальників і президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак. Відсутність у наших спортсменів медалей в індивідуальних дисциплінах на останніх трьох етапах Кубка світу — цілком прогнозована. Зазвичай вони потужно стартують у грудні. Потім настає деякий спад. А після акцентованої підготовки до чемпіонату світу другий вихід на пік спортивної форми має припасти на головний старт сезону.

Та і вести мову про невдачі, додам, можуть хіба невиправні песимісти. На останньому з двох етапів у Рупольдингу Олена Підгрушна фінішувала шістнадцятою в індивідуальній гонці і п’ятнадцятою — в мас-старті, Юлія Джима — 29-ю і сьомою. Тобто зберегли за собою, відповідно, восьму і десяту позицію в загальному заліку Кубка світу. Після надзвичайно успішного виступу на першому з етапів у Рупольдингу, коли двічі фінішував десятим і на завершення — четвертим у мас-старті, щоправда, не заладилося в Дмитра Підручного. Далося, мабуть, взнаки прикре падіння перед фінішем індивідуальної гонки. Підвів партнерів по естафеті, не змігши підняти команду вище дванадцятого місця, 26-м став у мас-старті. Однак і капітан чоловічої збірної України свою дев’ятнадцяту позицію в загальному заліку зберіг. Та ще й віднині має чимало нових прихильників свого таланту, знайшовши в собі сили попросити вибачення перед уболівальниками за невдалу стрільбу в естафеті.

І на цьому тижні кращі біатлоністи планети не матимуть перепочинку. Вже в четвер, 21 січня, шостий етап Кубка світу розпочнеться в Антхольці-Антерсельві (Італія) жіночим спринтом. До програми змагань увійшли також гонки переслідування і ще одні класичні естафети.

На фото: хвилююча мить нагородження; а Олена ПІДГРУШНА таки краща.

Фото із сайту Федерації біатлону України та з вільних джерел   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини