Вільне життя

Нині – День пам’яті героїв Крут

29 січня є Днем вшанування пам’яті героїв Крут. У 1918 році старшини та юнкери Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького разом із бійцями Помічного студентського куреня Січових стрільців, студентами столичних вишів та гімназистами старших класів зійшлися в бою з чотиритисячним підрозділом Червоної Гвардії.

В результаті зіткнення вдалося стримати просування російської армії вглиб території України. Однак українська сторона зазнала важких втрат.

Тривалий час тодішнє керівництво збройних сил України звинувачували у загибелі студентів. Однак після численних історичних розвідок стало відомо, що командування армії УНР мало намір направити підкріплення під Крути. Однак це не вдалося зробити через січневий заколот більшовиків проти влади Української Народної Республіки.

У радянський період будь-яка інформація про бій під Крутами потрапляла під заборону. Однак із становленням незалежності України ситуація кардинально змінилася.

Нині в багатьох містах держави на честь героїв Крут перейменовано вулиці. Є така і в Тернополя на місці колишньої вулиці Генерала Черняховського.

Олеся ЯКУШКО

Ілюстрація А. Климка

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини