Вільне життя

Новоріччя в Зарваниці

Щороку ніч із 13 на 14 січня збирає в Марійському духовному центрі, що в Зарваниці на Теребовлянщині, чимало людей. З усієї області з’їжджаються охочі зустріти старий Новий рік саме в цьому святому місці. Церковне подвір’я радо приймає всіх приїжджих.


Вільних місць у храмі майже не залишається, та це не зупиняє людей. Вони влаштовуються поблизу проектора, на якому буде транслюватися все те, що відбуватиметься в церкві. І ось розмови припиняються — починається вечірнє богослужіння, яке очолює митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк. Присутні зачаровані співом братів-семінаристів, на очах з’являються перші сльози, змішані з радістю та захопленням.

Після завершення Святої літургії в храмі стає тихо. І цю врочисту тишу тільки злегка мережать слова щирих молитов, що линуть із вуст вірян. Та на цьому святкування старого Нового року не завершується. Естафету переймають семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Й. Сліпого зі своєю Маланкою і вражають людей вокальною майстерністю, музичним супроводом дійства, від якого годі відвести погляд.

Із початком війни на сході країни адміністрація Марійського духовного центру вирішила відмовитися від салютів і феєрверків, але підготувала для вірян не менш феєричний подарунок — лазерне дійство. Спостерігаючи за історією народження Ісуса, ангелом, який сповістив радісну звістку Марії, вслухаючись у слова привітань, я помічаю, як в однієї жінки по обличчю струменять сльози. Коли запитала, чому вона плаче, відповіла: «Я дуже хочу, щоб наступного року всі хлопці, які воюють у зоні АТО, зустріли це свято разом зі своїми сім’ями, веселилися та раділи, як і ми нині». Справді, не потрібно забувати про тих, хто стоїть на сторожі нашого мирного життя. Воює для того, щоб усі ми спокійно відзначили Новоріччя і Різдво.

…Завершується святкування в Зарваниці далеко за північ. Та ніхто додому не поспішає. Бо так хочеться якнайдовше насолодитися атмосферою справжнього щастя, відчуттям того, як вогник віри в серці розгоряється з новою силою. І ще дуже треба гуртом помолитися за мир у єдиній Україні. Це — найголовніше.

Наталя БЕЛЬЗЕЦЬКА,
слухачка школи молодого журналіста при «ВЖ плюс».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини