Вільне життя

«Нєча в бібліотєку шастать»

Для всякого режиму (поняття «режим» слід розуміти як щось цілковито протилежне демократичному устрою) бібліотека вже сама собою є закладом підозрілим. Там — нагромадження книжок, у них — розумне, добре, вічне, тобто небезпечне.

Набереться такого людина та й почне сумніватися в тому, що провладні ЗМІ їй кажуть, ставитиме різні запитання.

А особливо турбує Кремль те, що в Москві до сьогодні діє українська бібліотека. Там багато літератури не «на вєліком і могучєм», а «на мовє». Це хіба не підозріло? І «шастают» туди хохли, читають. У Росії вже давненько ціну на спиртне знизили, тим самим влада дала зрозуміти народу, як йому належить відпочивати, чим заповнити вільний час. Більшість цілком і повністю підтримала владу. Але є і такі, що в бібліотеку ходять. Та ще й в українську.

До крамольного закладу неодноразово вривалися московські поліцаї, перевертали все догори дригом. Що шукали — мабуть, не знали й самі. А тепер проводять «шмон» у помешканнях бібліотечних працівників. «Такі дії типові в ситуації, коли звинуваченню не вистачає матеріалу, і слідчі намагаються знайти хоч що-небудь, щоб підкріпити свої позиції», — коментує ситуацію адвокат директора бібліотеки Іван Павлов.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини