Вільне життя

Одним під житло, іншим — під гаражі

Про процес розподілу землі серед учасників АТО розповіли під час прес-конференції у штабі «Самооборони Майдану Тернопільщини».Волонтери та громадські активісти зазначили, що незважаючи на лідерські позиції обласного центру у всеукраїнському рейтингу щодо виділення військовим ділянок, є певні труднощі з їх розташуванням.


— Землю виділяють на кагатних полях цукрового заводу. З одного боку це добре, адже близько від міста. З іншого — хлопці дуже часто приходять до нас і жаліються на горбисту місцевість. Пісок залягає дуже високо, будуватися там неможливо, — розповідає волонтер штабу Лілія Мусіхіна. — Ми зверталися в земельний відділ, нас запевнили, що будуть проведені рекультиваційні роботи. Але це відбудеться через кілька років.

Зважаючи на таку проблему, каже пані Лілія, тепер стоїть питання проведення санітарно-епідеміологічної експертизи щодо того, наскільки ця земля годиться під індивідуальну забудову.

Триває процес і щодо отримання ділянок під гаражі. Згідно із законом їх не надають індивідуально.
— Тому є задум створити обслуговуючий кооператив як гаражний згідно із Законом «Про кооперацію». Нині розроблені документи, проведені установчі збори учасників АТО, і будемо просити, щоб виділили на кооператив земельну ділянку для індивідуального будівництва гаражів. За нормами права вони передбачені для учасників бойових дій, сімей загиблих, які мають автомобілі. Тобто не просто так, щоб потім цей гараж продавався, — зазначив голова ГО «Спілка бійців і волонтерів АТО «Сила України» Зеновій Гладчук.

Насамкінець присутні зазначили, що в Тернополі ще треба виділити майже 400 ділянок для військових. Кількість наділів може зрости, адже війна ще триває.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини