Вільне життя

ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ВІД ДЕРЖАВИ – РЕАЛЬНО!

Сплата рахунків за комунальні послуги – одна з основних статей витрат кожної української родини. Щомісяця «платіжки» шокують нас новими сумами, котрі зростають одночасно зі зниженням температури на вулиці…

Систему звернення за житловою субсидією спрощено

У минулому році вартість комунальних послуг зросла більше, ніж удвічі, що змусило українців шукати нові способи заощаджувати кошти. Одним із шляхів збалансування власного бюджету є отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

У 2015 році Міністерством соціальної політики України було запроваджено новий спрощений механізм звернення за субсидією на оплату житлово-комунальних послуг. Завдяки цьому більше п’яти мільйонів українських сімей вже змогли отримати допомогу від держави та заощадити на сплаті «комунальних».

Для того, щоб подати заяву на призначення житлової субсидії, українцям тепер не потрібно проводити час у чергах, отримуючи довідки з різних державних установ або комунальних організацій. Необхідно подати лише два основних документи в органи соціального захисту населення:

  1. Заява на призначення субсидії встановленого зразка;
  2. Декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Решту необхідної інформації органи соціального захисту населення отримують самостійно від відповідних організацій та служб, що надають комунальні послуги.

Ще одна суттєва відмінність нової системи – можливість звернутися за субсидією, не виходячи з власного дому. Послуга попередньої реєстрації дозволяє, користуючись спеціальними підказками, заповнити всі необхідні документи в режимі онлайн на сайті https://subsidii.mlsp.gov.ua/. Після того, як надані документи розглянуть спеціалісти управління, необхідно з’явитися особисто для підписання оригіналів. Або ж повний пакет документів з підписом заявника можна надіслати поштою до органів соціального захисту населення.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг надається терміном на один календарний рік з місяця реєстрації заяви. Після завершення розгляду наданих документів органи соціального захисту сповіщають заявника про прийняте рішення, розмір субсидії та суму щомісячної плати з урахуванням наданої допомоги.

Допомогу від держави можуть отримати не лише пенсіонери і багатодітні сім`ї. Кожна сім’я, якій важко сплачувати рахунки за спожиті послуги, може звернутись за підтримкою до держави.

Житлова субсидія – це можливість ефективно заощаджувати кошти з сімейного бюджету, своєчасно сплачувати за житлово-комунальні послуги, а також вберегти себе від заборгованостей та штрафів за непогашені рахунки.

Детальну інформацію можна дізнатися на сайті Міністерства соціальної політики України або за телефоном гарячої лінії 0-800-507-309.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини