Вільне життя

Перші перемоги — на різдвяних стартах

Уже в двадцять перший раз у манежі Київської міської школи вищої спортивної майстерності відбувся всеукраїнський турнір легкоатлетів у приміщеннях «Різдвяні старти». За нагороди традиційних змагань протягом двох днів змагалися понад 350 атлетів із 22-х областей нашої країни. 

Серед тих, хто з хорошим настроєм повернувся додому, і троє майстрів «королеви спорту» з Тернопільщини. У секторі для стрибків у довжину не було рівних підопічному заслуженого тренера України Михайла Васірука Сергієві Круку. Вихованець Тернопільського обласного ФСТ «Колос», який нині удосконалює майстерність у школі вищої спортивної майстерності, переміг із гросмейстерським як для початку сезону результатом — 7 метрів 61 сантиметр.

P1280711

А зіркове подружжя Івана і Наталії Стребкових успішно продовжило освоєння бігу з перешкодами. Конкурентки Наталії, щоправда, навряд чи цьому зраділи. Адже та впевнено виграла дистанцію 2000 метрів із перешкодами, встановивши новий рекорд Тернопільщини для молоді до 23-х років — 6 хвилин 33,95 секунди. Натомість глава сімейства вперше в житті підкорив класичний стипль-чез довжиною 3000 метрів за 9 хвилин 2,14 секунди. Це — другий результат, який лише на 0,34 секунди гірший від часу чемпіона.

Наперед відповідаючи на цілком прогнозовані запитання прихильників легкої атлетики, не можу не зазначити: перший наставник Івана Михайло Борейко жодного разу в розмовах з автором цих рядків навіть не згадував про ймовірність зміни спеціалізації з гладкого бігу на біг із доланням перешкод. Але гірка вітчизняна дійсність змусила тренерське подружжя Михайла і Тетяни Борейків емігрувати. А спеціаліст із Луганщини, заслужений тренер України Юрій Рикалов, який у співдружності з Олександром Степанюком змогли знайти порозуміння з кращим на сьогодні бігуном Тернопільщини й уродженкою Івано-Франківщини, однією з найталановитіших молодих атлеток країни, його молодою дружиною Наталією, здається, переконав нових підопічних у неможливості досягнути вагомих міжнародних успіхів у гладкому бігу на середні і довгі дистанції, де нині темношкірі атлети з Африканського континенту здаються ледве не прибульцями з іншої планети.

Чи зможуть Іван і Наталія досягнути хоча би тотожних із гладким бігом успіхів у стипль-чезі? Відповідь на це запитання, мабуть, під силу дати лише його величності часу. Про всяк випадок на три десятки років старший земляк Івана із Золотого Потоку на Бучаччині, майстер спорту міжнародного класу Валерій Вандяк, який усю спортивну кар’єру присвятив бігу на 3000 метрів з перешкодами, зумів підкорити результат у 8 хвилин 28,18 секунди — практично нинішній кваліфікаційний відбір на Олімпійські ігри — лише в розквіті сил. Удасться це Іванові за півроку до Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, — честь йому і хвала. Так само, звісно, і його молодій дружині. Не вдасться? Одне поки що зрозуміло: розпорошувати свої зусилля на кілька дисциплін точно не потрібно.

На фото: Іван і Наталія СТРЕБКОВИ разом з одним зі своїх наставників Олександром СТЕПАНЮКОМ; стрибун у довжину Сергій КРУК.

Фото автора  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини