Вільне життя

Серця, відкриті для добра

Перед святами побувала на дуже душевному заході у Великоберезовицькій ЗОШ І—ІІІ ст. — родинному святі для батьків «Відкрий своє серце для добра», яке організувала і провела з учнями вчитель християнської етики Любов Венета.


Захід складався з двох частин. Напочатку діти винесли на суд глядачів міні-виставу «Чому помер Федько-халамидник?» за оповіданням Володимира Винниченка. Суддя, прокурор, адвокати, яких майстерно зіграли діти, запитували: «Чому загинув бідний хлопчик, який не зробив нікому нічого поганого? Чому стільки людей навколо байдуже спостерігали, як згасає юне життя, і навіть не намагалися цьому зарадити?»

З цього приводу «виправдовувались» батьки Федька-халамидника, його друзі, хлопчик із багатої родини, якого він, власне, врятував, а сам опинився у студеній воді, і його батьки. Але ніхто не пожалів бідної благородної дитини, ніхто не відчув себе ні на йоту винуватим. Усі лише виправдовувались.

Минуло понад сто років з часу написання Володимиром Винниченком оповідання, а нічого в світі не змінилося. У ньому, як і раніше, багато несправедливості та, що найгірше, — байдужості. «Над цим слід замислитись та намагатись жити так, щоб протистояти злу», — констатувала вчителька Любов Венета.

З цього приводу виступив запрошений на родинне свято головний спеціаліст Тернопільського міськрайонного суду Андрій Гніданик, який розповів, що йому в процесі роботи доводиться вислуховувати дуже багато прикрих випадків з життя. Люди, зокрема зовсім юні, порушуючи закон, опиняються на лаві підсудних. Своїми необдуманими вчинками вони завдають духовні травми батькам, вчителям.

Краще все-таки не повторювати чужих помилок. Добре, що дітей у Великоберезовицькій школі вчать добра, людяності, дотримання закону, без чого життя перетворюється на хаос.

Друга частина була веселішою. Діти розповідали вірші, співали пісні, які перепліталися з повчальними розповідями і роздумами Любові Венети про добро, якого так потребує кожна душа. Діти зробили для батьків милі подарунки та одразу ж вручили їм. У всіх був гарний, піднесений настрій. А отже, добро помножилось!

Галина ЮРСА

Тернопільський район

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини