Вільне життя

Спрощена система оподаткування зазнала змін

У відповідності зі змінами, внесеними до Податкового кодексу Законом України №909-VІІІ від 24.12.2015 року, суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

  • І група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно торгівлю на ринках або надають побутові послуги населенню. Обсяг доходу – не перевищує 300 тис грн. Ставка податку – до 10% мінімальної заробітної плати (до 137,8 грн), яку встановлюють місцеві ради, а єдиний внесок (ЄВ) становитиме – 22% мінімальної зарплати (303,16 грн).
  • ІІ група – фізичні особи-підприємці, які надають послуги платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виробництво та продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Наймані працівники – до 10 осіб, обсяг доходу – до 1,5 млн грн. Ставка податку – до 20% мінімальної заробітної плати (до 275,6 грн), яку встановлюють місцеві ради. ЄВ – 22% мінімальної заробітної плати (303,16 грн).
  • ІІІ група – фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які мають дохід до 5 млн грн, кількість найманих осіб не обмежується. Ставка податку – 3% для платників ПДВ та 5%  для неплатників ПДВ.
  • ІV група – с/г товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий рік дорівнює або перевищує 75 %. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільгоспугідь залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить від 0,16 до 5,4% від нормативно-грошової оцінки 1 га землі.

Детальнішу інформацію стосовно даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Фото  з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини