Вільне життя

Усе починається з води

Казкова історія про живу й мертву воду цілком може бути не такою уже й казковою. Сучасні дослідження, які проводять учені з усього світу, показують, що вода може оздоровити людину, омолодити, забезпечити довголіття, а може й убити. Як не прикро, блага цивілізації значно збільшують частку мертвої води на планеті.


Усередині кожної клітини живого організму є вода. Для дорослої людини 2,5 літра води є добовою нормою, яку необхідно вживати щодня. Не випадково 104-річний карпатський мудрець Андрій Ворон у своїх порадах-заповітах про те, як жити довго в здоров’ї, щасті й радості, особливо радив споживати добру воду.

— Забруднена питна вода згубно впливає на наше здоров’я, — каже головний лікар і заступник директора — головний лікар з медичної роботи санаторію «Медобори» Віталій Вахновський. — Багато людей вживає воду із кранів, зовсім не замислюючись над її впливом на організм. Якщо така вода швидко виводить із ладу сантехніку й пральні машини, а також утворює накип у чайнику, то навіть страшно подумати про її згубний вплив на організм людини. Щодня споживаючи неочищену водопровідну воду, ми ставимо під загрозу своє життя. Перед вживанням воду слід очищати й фільтрувати.

— Віталію Володимировичу, відомо, що неочищена водопровідна вода може не лише утворювати камені в нирках, а й бути причиною онкологічних хвороб. Чи це так?

— Провівши дослідження і розглянувши всі чинники, які могли спричинити утворення каменів незалежно від віку людини, вчені дійшли висновку, що головною причиною є питна вода. Водопровідна вода, яка, на перший погляд, здається цілком безпечною, може викликати низку найскладніших захворювань. Приміром, надлишок кальцію у воді провокує хвороби шлунково-кишкового тракту й серцево-судинну патологію. Підвищений вміст міді вражає печінку та нирки. Недостатнє і недоброякісне знезараження води — може викликати виникнення дизентерії, холери та вірусних інфекцій.

До списку захворювань, спричинених забрудненою водопровідною водою, також можна віднести рак легенів і шкіри, хворобу Альцгеймера, онкологічні та багато інших захворювань.

Як бачимо, картина без веселкових барв. І якщо врахувати, що воду ми споживаємо щодня, то питання про її чистоту повинно хвилювати кожного.

Тим, у кого є можливість пити воду з криниці або свердловини, можна сказати, пощастило. Але переважно ми щодня вживаємо водопровідну воду з усім її хімічним розмаїттям і бактеріями. Щоб пити воду й не боятись підхопити якусь інфекцію, потрібно її очищати й фільтрувати. Для цього можна придбати фільтр або скористатися народними способами очищення.

— Фільтри можна купити, але вартість високоякісних велика. Чи є можливість очистити воду іншим способом?

— Так, є народні способи очищення води, до того ж вони досить ефективні.

Спосіб перший. У каструлю або банку налийте воду з-під крана, закрийте кришкою і поставте в морозильну камеру або на балкон (при мінусовій температурі). Коли вода почне замерзати, першу кірку льоду треба викинути. Це — дейтерієва, або «важка вода». Коли вода замерзне наполовину, ту, що залишилася в центрі посудини, вилийте, а лід сполосніть холодною водою з-під крана — шматок льоду повинен стати прозорим. Потім дайте льоду самостійно розтанути, й у вас буде не тільки чиста, а й корисна вода, яка має особливі корисні властивості.

Спосіб другий. Очищуємо воду сріблом, адже цей метал має бактерицидні властивості. В посудину, де ви відстоюєте питну воду, крім срібла, можна помістити також невеликі уламки кременю. Від цього якість питної води ще більше поліпшиться.

Спосіб третій. На якість води позитивно впливає також магнітне поле. Щоб його створити, скористайтеся смужками гумомагніту, який використовується у холодильниках. Три смужки магніту завдовжки 15 сантиметрів помістіть навколо труби, що подає воду до крана, й ви відчуєте, наскільки незабаром зміниться смак води. Якщо гумомагніту у вас немає і ніде його придбати, тоді можна скористатися звичайними металевими магнітами.

— Щиро дякую за поради. Думаю, що вони знадобляться нам у повсякденному житті.

Георгій МЕЛЬНИК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини