Вільне життя

У десятку!

Два стартові дні четвертого етапу Кубка світу з біатлону в німецькому Рупольдингу, під час якого проведені тісно пов’язані між собою спринт і гонка переслідування, видалися доволі успішними для українських стріляючих лижників. Навіть попри те, що на п’єдестал нікому потрапити не вдалося, вітчизняним прихильникам цього виду спорту не довелося червоніти за своїх кумирів. 

Хоча би тому, що всі чудово розуміють: у цьому сезоні боротьба за оди із трьох комплектів нагород чи не в кожній з індивідуальних дисциплін як ніколи напружена і принципова. Трьох лауреатів жіночого спринту, скажімо, в підсумковому протоколі розділили лише 2,3(!) секунди. Можете уявити собі розчарування лідера загального заліку, чешки Габріели Соукалової, яка, піднімаючись після стрільби лежачи, загубила одну з лижних палиць і секунд 5—7 потратила на те, аби повернутися за нею. Що, зрештою, і дозволило пізніше німкені Францисці Хільдебранд випередити її в боротьбі за «золото» на взагалі мікроскопічні три десяті секунди. Такої конкуренції не витримала навіть одна з найшвидших біатлоністок планети, фінка Кайса Макаряйнен, яка теж після влучної стрільби відстала від чешки на дистанції 7,5 кілометра (знову знак оклику) вже на дві секунди.

Тому й не може не тішити та обставина, що безпосередню участь у суперечці найсильніших біатлоністів планети беруть і двоє вихованців Тернопільських обласних ФСТ «Колос» і «Динамо» Дмитро Підручний і Олена Підгрушна. В чоловічих перегонах новоспечений капітан збірної України і взагалі, здається, нині єдиний зі співвітчизників, хто здатний кинути виклик «небожителям». Навіть одна незакрита мішень на стрільбі стоячи не перешкодила вихованцю старійшини тренерського корпусу Миколи Опанасюка фінішувати десятим у спринті. Звісно, що після Миколи Петровича в Дмитра були і є інші наставники. Та нема сумніву, що саме перший тренер, багаторічну плідну працю якого нещодавно гідно оцінили присвоєнням звання «Заслужений тренер України», навчив, як із допомогою швидкості проходження дистанції можна ліквідувати втрачене на стрільбі. Особливо, коли, як сам зізнався, власні честолюбні амбіції вимагали компенсації за елементарну помилку, коли не зробив необхідної паузи перед невлучним пострілом.

63795

Зрештою вміння аналізувати свій виступ, прагнення не зупинятися на досягнутому вельми пригодилися і сьогодні, 9 січня, під час гонки переслідування. Вже три ідеально відпрацьовані вогневі рубежі, підйом перед останнім з яких довелося долати без зламаної палиці. Один промах на завершальній «стійці» все ж не дозволив покращити попереднє досягнення — десяте місце. Але, так би мовити, ще не вечір.

У той же час жіночі перегони, які в Рупольдину проводилися після чоловічих, знову дозволили насолодитися майстерністю олімпійської чемпіонки Олени Підгрушної. Так само, як Дмитро, перенісши під час новорічно-різдвяної паузи незначну застуду, вихованка Ігоря Починка і Олега Бунта знову була готова до суперечки з найсильнішими. Обійшовшись без промахів на двох вогневих рубежах, у спринті стала сьомою, відставши від уже згаданої господарки траси Хільдебранд на 31,7 секунди. Разом із киянкою Юлією Джимою, яка фінішувала відразу за нею на чотири секунди пізніше, не випали з когорти претендентів на медалі і в гонці переслідування, яка проводилася сьогодні в 29-й день народження Олени Підгрушної. На фініш, щоправда, першою добралася Джима, яка з одним промахом на першій стрільбі стоячи повторила вчорашнє досягнення — восьме місце. А ось голова Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, не закривши по одній мішені на двох «стійках», може бути розчарованою хіба тим, що не вдалося потрапити в «квіткову» церемонію. Але аж ніяк не результатом — десяте місце, яке дозволило в загальному заліку Кубка світу піднятися на восьму позицію.

У неділю, 10 січня, четвертий етап Кубка світу завершиться гонками з масового старту. В чоловічих перегонах тридцяти найсильніших стріляючих лижників планети Україну представлятиме лише Дмитро Підручний, якому дві підряд завойовані десяті позиції дозволили піднятися на вісімнадцяту сходинку загального заліку. А в жіночому «полюванні» за нагородами, окрім Олени Підгрушної, візьмуть участь Юлія Джима (десята) і Ольга Абрамова (дев’ятнадцята).

Так само в неділю сподіватимемося на успішний виступ ще однієї нашої землячки, динамівки Анастасії Меркушиної, яка змагається на четвертому етапі Кубка IBU в чеському Новому Місті. Сьогоднішні спринтерські перегони Анастасія завершила дванадцятою. Повторна гонка теж — спринтерська. Через відсутність достатньої кількості снігу організатори не змогли прокласти дистанцію для індивідуальної гонки.

На фото: капітани, капітани — Олена ПІДГРУШНА: день народження — день змагань; двічі в десятці кращих і капітан чоловічої збірної України Дмитро ПІДРУЧНИЙ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини