Вільне життя

Фальсифікат не потрапив на стіл

Співробітники податкової міліції області припинили діяльність групи осіб, які займались виготовленням і реалізацією фальсифікованої алкогольної продукції. Ця подія стала приводом проведення брифінгу для журналістів місцевих засобів масової інформації.


— Під час обшуків, які проводились у підпільному цеху, місцях зберігання фальсифікату, вилучено понад 1,5 тисячі пляшок алкогольної продукції, 495 марок акцизного податку з ознаками підробки, спирт, знаряддя, яке використовувалось для виготовлення фальсифікату, значну кількість порожньої тари та корків, — повідомив журналістам під час заходу перший заступник начальника головного управління ДФС в області Віталій Дума.

Підроблену горілку виготовляли під брендами відомих українських виробників та упаковували відповідним чином, щоб надати їй належного товарного вигляду. Реалізація здійснювалась на території області. Тепер триває досудове розслідування за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв і використання підроблених марок акцизного податку.

Варто нагадати, що Кримінальним кодексом України за вчинення вказаних злочинів передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до десяти років. Податковою міліцією області впродовж 2015 року в рамках проведення операції «Акциз — 2015» із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на майже чотири мільйони гривень.

Віталій Романович детально розповів, як захистити себе від купівлі фальсифікованої алкогольної продукції. Він, зокрема, зазначив, що насамперед споживачам необхідно звернути увагу на два ключових моменти: марка акцизного податку й тара, в яку розлито алкоголь. На марках акцизного податку обов’язкова наявність захисного елемента — голограми. В основному на підроблений алкоголь наклеюють акцизні марки з голограмами звичайною сріблястою смужкою, тоді як на оригінальній нанесені зображення малого герба та напису «Україна». По-друге, написи на акцизній марці, зображення, лінії повинні бути чіткими й не розмитими. Що стосується пляшки, то вона повинна бути новою, щільно закоркованою так, щоб не було навіть незначного протікання алкоголю, етикетка — без потертостей, надривів і пошкоджень. У пляшці не повинно бути жодних сторонніх домішок. Особливу увагу необхідно звертати на пляшки без «дозаторів», оскільки через зручність наливу та закорковування вони найчастіше використовуються зловмисниками.

Потрібно також пам’ятати, що торгівля підакцизною продукцією здійснюється із обов’язковим застосуванням РРО і видачею касового чека.

Варвара СИНЯВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини