Вільне життя

Фірма орендує в громадянина квартиру під офіс. Декларація не подається

Якщо у громадянина виникли взаємовідносини, пов’язані із наданням в оренду нерухомого майна, з юридичною чи фізичною особою – підприємцем, то ані подавати декларацію, ані самостійно сплачувати податок власнику майна – не потрібно. Про це зазначили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ.

Оподатковувати виплачений дохід буде мати обов’язок орендар, адже Податковий Кодекс наділяє його, в такому випадку, статусом “податковий агент”. Ставка податку на доходи у 2016 році становитиме 18 відсотків від суми доходу, а також утримується 1,5% військового збору.

Отримавши орендну плату за мінусом утриманого податку та збору, вважайте, що свій обов’язок щодо сплати платежів та декларування – виконали.

Однак, фахівці управління наголошують, що в такому випадку необхідно буде сплачувати податок на нерухоме майно, адже відповідно до Податкового кодексу пільги зі сплати такого податку не надаються, якщо житло використовується їх власниками з метою одержання доходів.

Детальніше із даного питання можна проконсультуватись у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10, 43-46-46.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини