Вільне життя

Шахраї переселились у соцмережі

У всесвітній павутині розвивається новий вид шахрайства. Тернополяни отримують повідомлення від друзів та родичів, у якому вказано, що терміново потрібне поповнення рахунку чи інша грошова допомога. Насправді усе це справа рук шахраїв.


Останнім часом у соціальних мережах люди отримують повідомлення від профілів знайомих з проханням поповнити рахунок чи переказати кошти на певний банківський рахунок. Причинами прохання теж не гребують, інколи вказують, що гроші потрібні для оплати інтернету, на ліки тощо. Також бувають випадки, коли у повідомленні вказують про близьких, у яких певні проблеми, і їм терміново потрібні кошти для мобільного зв’язку.

При цьому текст написаний українською мовою, практично без помилок. Всі повідомлення створюються за однаковим шаблоном, в них обіцяють, що гроші скоро повернуть, а в кінці тексту навіть обіцяють “залишити залог”, проте який саме не вказують.

Для того, щоб не бути обманутим, достатньо зробити лиш один простий крок, яким люди часто нехтують. Необхідно зателефонувати до людини, від імені якої було написане повідомлення, і запитати про “потребу” особисто.

Проте від такого шахрайства потерпають не лише ті, хто надіслав кошти, але й ті, від імені яких це було зроблено. Що стосується останніх, то шахраї зламують їх акаунти, використовуючи в подальшому для власної наживи. Для того, щоб вберегтись від шахраїв, необхідно уникати переходу за підозрілими посиланнями, не встановлювати програми і додатки невідомого походження, не підтверджувати підозрілі запити та нікому не давати свої паролі та логіни.

Володимир Грещук,

студент факультету філології та журналістики ТНПУ ім.. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини