Вільне життя

Школа дивиться на світ новими вікнами!

Раштівецька сільська рада Гусятинського району виграла   конкурс заявок на участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»». Не гаючи часу, сільчани створили громадську організацію «Раштівецька» й уже з березня 2015 року почали активно працювати, крок за кроком реалізовуючи всі етапи проекту «Енергозберігаючі заходи у загальноосвітній школі І—ІІІ ступенів с. Раштівці».

Здавалося, що в селі, де всього 230 дворів, проблемно буде зібрати дев’ять тисяч гривень на співфінансування проекту. Проте всі мешканці з розумінням відгукнулися — і громадська організація  профінансувала не п’ять, а 11,5 відсотків від суми проекту, що становить 25 тисяч гривень.

Із початку впровадження проекту ми відчули підтримку сільської ради. Її внесок становив близько 35 тисяч гривень. А професійна допомога сільського голови Івана Леся супроводжувала весь шлях проекту: від невпевненості до успіху.

Програма розвитку ООН надала нам грантові кошти в розмірі 211 тисяч 750 гривень. Відбувся тендер. За чотири дні підрядник ТОВ «Панорама» вмонтував 66 вікон, а батьки учнів і технічні працівники оперативно почали відновлювати відкоси. «Я і не знала, що в нашім селі є стільки майстрів-штукатурів», — висловила своє здивування бабуся Ольга Мудрик. А вже за три тижні на вікнах висіли занавіски.

ГО «Раштівецька» провела звітні збори за участю координатора обласного ресурсного центру громад Ігоря Стефаніва. Мешканка села Ірина Богута зазначила: «Спільна успішна справа людей зближує, надає впевненості й віри у свої можливості і, головне, породжує нові ідеї та бажання і надалі працювати. За ці кілька місяців громада села згуртувалася, стала рішучою. Я впевнена, що цей проект ввійде в історію нашого села як успішний перший і не останній».

Відтак громада звернулася до директора ПАП «Оберіг» Петра Газдюка з проханням надати спонсорську допомогу на заміну вхідних дверей. Петро Васильович відгукнувся з розумінням, за що  ми дуже вдячні. І вже зовсім скоро вхід до нашої школи буде оновлений.

М. ЛЕСЬ,

секретар ГО «Раштівецька», директор ЗОШ І—ІІІ ступенів с. Раштівців Гусятинського району.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини