Вільне життя

Щоб зберегти воду чистою

Чиста вода — найцінніший природний ресурс, який є водночас і найвразливішим з огляду на екологічні проблеми, нераціональне її використання. Це усвідомили вже в усьому цивілізованому світі. Чистої води стає все менше. Тому захист і збереження водних ресурсів — відповідальність кожного із нас перед собою та майбутніми поколіннями.


Для того, щоб привернути увагу до проблеми раціонального використання води, Тернопільське обласне управління водних ресурсів, де начальником Т. Капуста, постійно організовує екологічні заходи, присвяченні всесвітнім дням води, довкілля, Дністра, акції «До чистих джерел», читає пізнавальні лекції в навчальних закладах, розповсюджує агітаційні буклети. Так, у 2015-му працівники провели благоустрій набережної Тернопільського ставу, в якому узяли участь небайдужі тернополяни та школярі. Зібрали велику кількість непотребу: пластикові та скляні пляшки, поліетиленові пакети, різноманітну тару. Перехожим вручали інформаційні листівки про відзначення Всесвітнього дня води, закликали зберігати чистоту озер та річок. А на завершення учасники акції склали із спеціально зроблених літер гасло «Збережемо воду чистою».

Щоб підвищити екологічну свідомість молоді, управління організувало конкурс під назвою «Вода — це життя» на найкращу творчу роботу — твір, вірш, флешмоб, фото тощо. У кожній такій роботі — оригінальне своє бачення глобальних проблем забруднення та нераціонального використання водних ресурсів.

Тернопільське обласне управління водних ресурсів щороку бере участь у конкурсі «До чистих джерел». За підсумками 2013-го воно вибороло перше місце, а у 2015 році отримало відзнаку за проведені екологічні роботи.

Водогосподарські організації Тернопільщини не лише пропагують дбайливе ставлення до водних ресурсів, а й закликають громадськість активно долучатися до відновлення водних джерел і самі проводять його власними силами. Наприклад, за останні роки обласне й міжрайонні управління відновили, упорядкували й облаштували 192 джерела, розчистили й поглибили 98 км ділянок річок, 76 га ставків, 310 км каналів, залужили й заліснили 50 га та упорядкували 184 км прибережно-захисних смуг, ліквідували стихійних й упорядкували 339 сміттєзвалищ. У результаті збільшили водність річок на 60—85 куб. м на добу, запобігли потраплянню в них 103 тонн наносів і 195 тонн сміття, а також замуленню 193 км русел водних артерій.

Тернопільське обласне управління водних ресурсів звертається до всіх жителів, керівників підприємств та організацій з проханням не засмічувати прибережні захисні смуги річок, озер, ставків. Не залишаймося байдужими до проблем водних ресурсів. Бережімо воду!

Діяльність управління висвітлюється на веб-сайті (http://www.vodgosp.te.ua/).

Мирослава ГЕРЗУН

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини