Вільне життя

Щоб у селах було і водопостачання, і водовідведення

За інформацією першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди, Мінрегіон спільно із Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» цього року планують надати допомогу об’єднаним територіальним громадам в розробці інфраструктурних проектів водопостачання та водовідведення.


Щодо об’єднаних територіальних громад Тернопільщини, то більшість громад — це сільські території, де питання з централізованим водопостачанням та водовідведенням стоїть дуже гостро й потребує нагального вирішення. Воно стане одним з першочергових завдань для органів місцевого самоврядування новостворених громад. Для його вирішення потрібна експертна і технічна допомога.

На сьогодні за участю експертів Асоціації, фахівців Мінрегіону, Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту міського господарства, а також представників донорських організацій, зокрема Despro, розробляють критерії, за якими буде відібрано кілька пілотних об’єднаних громад з різних областей.

Ці громади отримають експертну та технічну допомогу в розробці проектів у галузі водопостачання та водовідведення, які відповідатимуть загальній стратегії їхнього розвитку. Реалізація таких проектів має стати прикладом для подальшого впровадження подібних практик по всій країні. Маючи високоякісні проекти розвитку інфраструктури, громади матимуть змогу залучити кошти на їх реалізацію.

Ресурс на реалізацію проектів розвитку громад закладений у державному бюджеті України на 2016 рік. Перш за все, це — державна субвенція на підтримку об’єднаних громад у розмірі один млрд грн і Державний фонд регіонального розвитку, де закладено три млрд грн. Окрім цього, 2,9 млрд грн передбачено в держбюджеті на соціально-економічний розвиток регіонів від кредитних установ чи міжнародних донорських організацій. Гроші є, але головним «каменем спотикання» для області залишається відсутність самих проектів. Торік через брак високоякісних проектів регіонального розвитку, які мали розробити органи місцевого самоврядування спільно з облдержадміністрацією, велика частка коштів ДФРР пішла поза межі об’єднаних територіальних громад. Вони були використані на поліпшення умов життя наших людей, але не в громадах, які об’єдналися.

Мінрегіон готовий надавати всебічну допомогу органам місцевого самоврядування всіх рівнів, щоб такі проекти з’являлися, бо від цього залежить не лише успіх реформи місцевого самоврядування і децентралізації, а й те, наскільки швидко змінюватиметься життя людей на краще у кожній громаді. Тож є усі підстави стверджувати, що ця ініціатива стане ще одним додатковим потужним стимулятором для об’єднаних територіальних громад Тернопільщини.

Віктор ЛИТВИНЧУК,
директор офісу реформ у Тернопільській області.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини