Вільне життя

Як у Горошовій Маланку водили

Традиційно у ніч з 13 на 14 січня в Горошовій Борщівського району водять Маланку. Спеціально, щоб побачити ці традиційні гуляння, сюди приїжджають чимало гостей із різних міст.

Цьогоріч тут забавлялися і старі, і малі. Були танці, співи, смачні страви і чудовий настрій. Зазвичай кожна вулиця готує свою програму. Однак нікому деталі не розповідають – усе тримають у секреті. Цього року місцеві аматори не оминули подій в Україні: сільськогосподарська техніка «перетворилась» на військову. Навіть сам Володимир Путін на забаву прибув. Правда, в клітці…

Після забави у центрі села Маланка ходить по хатах дівчат, щоб потанцювати. Мар`ян Никорчук, житель Горошової, грає Маланку вперше. Розповідає, що над образом «чаклували» жінки і молодиці з усього села. «В нас Маланку обирають або шляхом жеребкування, або можна йти добровольцем. Я вирішив бути Маланкою сам, – зізнається хлопець. – Це дуже давня традиція. За часів СРСР навіть влаштовували облави в селі, де збирали Маланку. Зараз, на щастя, ми можемо вільно забавлятися. Ходимо до ранку, до всіх дівчат, нас вже чекають. У кожній хаті маємо потанцювати».

Світлана ЧИХАРІВСЬКА

Фото Володимира СОКИРКА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини