Вільне життя

І досвід майстрів пера, і творчий пошук молодих

Перелуння двох воєн – нинішньої на сході України і Другої світової звучить зі сторінок першого за 2016 рік числа журналу «Літературний Тернопіль». Відкриває його мартиролог земляків, полеглих у зоні АТО. Тему продовжує знана тернопільська майстриня пера Ніна Фіалко – оповіданням «Синдром війни», в якому йдеться про нинішніх вимушених переселенців із Донбасу. Молода літераторка з Кременця Тетяна Марченко запропонувала два прозових твори з циклу «Оповідання про УПА».


Також у розділі прози – продовження роману «Коли пече зрада» тернополянки Галини Шулим і новели Григорія Шегери зі Старого Олексинця на Кременеччині.

Поезія представлена добірками Володимира Кравчука зі Збаража, Євгена Солонинка зі Застіночого на Теребовлянщині й Валентини Человської з Австралії. Під рубрикою «Проба пера» – дебют студентки Тернопільського технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя Христини Бас.

Про набутки і плани обласної організації Національної спілки письменників України йдеться в інтерв’ю її очільника Олександра Смика, яке взяла журналістка Анна Золотнюк.

«Літературна критика» представлена рецензіями Тетяни Дігай на книжки Василя Махна «Ровер» і Левка Різника «В’язень Христа ради», шумчанина Ігоря Фарини – на «Незабуте» Ольги Яворської та львів’янина Віктора Палинського на «Долю не вибирають» Василя Рябчука. Надія Волинець інформує про нові видання, що побачили світ до 640-річчя першої письмової згадки про Бережани. Теж ця авторка подала есей «Професор Володимир Качкан: широта амплітуди душі».

Також вміщені відгуки на книжки Галини Денеги «Серпневі роси», збірник матеріалів «Богдан Антків – лицар галицької сцени» і навчальний посібник Наталії Дащенко «Науковий текст: оформлення й редагування».

Валентина Семеняк розповіла про останній приїзд Романа Лубківського в його родинне село Острівець на Теребовлянщині. Вміщені прощальні слова товаришів – пам’яті цього поета, перекладача і громадського діяча, а також Остапа Черемшинського – відомого краєзнавця, співорганізатора й незмінного багаторічного директора Меморіального музею Володимира Гнатюка у с. Велесневі Монастириського району.

Директор обласного художнього музею Ігор Дуда взяв інтерв’ю у майстра пензля Степана Мамчура – «художника номера», репродукціями робіт якого проілюстроване це число часопису.

Під рубрикою «Подвижники нації» Іван Бандурка розповідає про світовий резонанс поезії Тараса Шевченка, а Левко Різник ділиться спогадами про письменника Володимира Гжицького. Пам’яті вченого-літературознавця Романа Гром’яка присвятив свій есей поет і науковець Олександр Астаф’єв. Заслужений журналіст України Галина Садовська репрезентувала рубрику «Особистості» нарисом про діяча вищої школи професора Олександра Устенка. Серію публікацій-роздумів під рубрикою «Духовні обереги» продовжив о. д-р Василь Погорецький із Копичинців. Доцент ТНПУ ім. В. Гнатюка, кандидат мистецтвознавства Людмила Ванюга подала дослідження «Друга світова війна та український драматичний театр ім. Івана Франка у Тернополі», а тернополянин, член Національної спілки журналістів України Юрій Бірковий – статтю «Український романс: дещо з історії».

Сторінки для найменших читачів «Подільский віночок» віддані під вірші молодої авторки Уляни Коропецької. Як завжди, широко представлена рубрика «Тернопілля у дзеркалі часу: події, факти, імена».

Нагадуємо, що передплата на щоквартальник «Літературний Тернопіль» триває.

Богдан МЕЛЬНИЧУК,
головний редактор журналу «Літературний Тернопіль».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини