Вільне життя

І до нас дійшло

Хто, як і я, вже в доволі далекому 20 сторіччі вчився ще в радянській школі, той пам’ятає, що єдина тепер Німеччина поділялася на ФРН і НДР. І була в НДР, за прикладом Союзу, своя репресивна спецслужба, до речі, дуже потужна — Штазі.

В одному анекдоті тих часів розмовляють між собою два офіцери цієї служби.

— Що ти думаєш про наш суспільний лад? — запитує перший.

— Те саме, що й ти, — бадьоро відповідає другий.

— У такому випадку, — суворо дивиться перший, — я змушений тебе заарештувати.

Якщо в нас це був тільки анекдот, то на Заході своїх уже давно й арештовують, і штрафують, незважаючи на регалії. Он торік за нерозчищене від снігу подвір’я на 50 доларів оштрафували віце-президента США Джо Байдена. Не допомогли йому пояснення, що він не має часу не тільки сніг вигрібати, а й з дружиною поговорити. Бо дуже зайнятий — постійно вмовляє Яценюка й Порошенка розпочати нарешті боротьбу з корупцією в Україні. Закон там для всіх один: не розчистив подвір’я — поповнюй бюджет США.

А тепер я приємно здивований: щось подібне відбувається в Україні. Так, в Ужгороді новоспечений поліцейський щойно створеної патрульної служби штрафонув колегу-поліцейського, ще й свого приятеля за порушення правил дорожнього руху на 425 гривень. І той чемно заплатив! Так би всюди. І всіх.

А ще вважаю, що Порошенко та Яценюк повинні скластися і повернути Байдену ті злощасні 50 доларів. Адже він, бідака, через них постраждав, чи не так?

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини