Вільне життя

І Український дім, і вокзал — з оркестром

На межі старого й нового років чарівною музикою потішив тернополян і гостей міста муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою свого незмінного художнього керівника та диригента заслуженого артиста України Василя Феленчака.

Спочатку, на католицьке Різдво, в Українському домі «Перемога» віді–грали святкову програму «Чарівна музика Різдва». У ній звучали мелодії галицьких колядок та європейських різдвяних гімнів, зокрема музика Вівальді, вальси Штрауса, «Тиха ніч» Ф. Грубера, «Гумореска» А. Дворжака, твори сучасних композиторів

Дж. Вільямса, Г. Манчіні, М. Жарра.

І звичайно ж, не обійшлося без знаменитого шедевра М. Леонтовича — «Щедрика». Оркестр звучав пречудово, публіка кожен твір сприймала дуже тепло. Незмінні ведучі мистецьких заходів Галицького камерного поетеса Олена Лайко та заслужений журналіст України Михайло Зубик традиційно виконали свою просвітницьку місію, розповідаючи про світові новорічно-різдвяні музичні шедеври.

А на другий день українського Різдва, коли церкви наші вшановували Пресвяту Богородицю, оркестр повторив свою дещо видозмінену новорічно-різдвяну програму на залізничному вокзалі. Уже шостий рік підряд восьмого січня Галицький камерний дарує його пасажирам музичну програму «Для тих, хто в дорозі», перетворюючи на концертний зал для очікування. Як правило, в цих виступах наголос робиться найперше на українських новорічних і різдвяних традиціях, про них більше розповідають ведучі, хоча звучать у таких програмах і світові музичні хіти.

Пасажири залізничного вокзалу приймали музикантів також дуже тепло. Дехто був заскочений несподіванкою, що в дорогу проводжає їх така прекрасна музика. Водночас на концерт прийшло і чимало тернополян, які того вечора нікуди не їхали. Вони просто знали про цю різдвяну традицію муніципального Галицького камерного оркестру і скористались можливістю ще раз послухати улюблений колектив.

Маестро Василь Феленчак після різдвяних концертів сердечно вітав усіх прихильників оркестру, усіх любителів музики з Новим роком і Різдвом Христовим, бажав, аби у 2016-му були нові здобутки, нова впевненість, що все, що маємо зробити, ми зробимо. «А ще щоб рік цілий жилося всім щасливо й задумане щоб здійснилося все».

Галина САДОВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини