Вільне життя

Авансові платежі для підприємців: як розраховувати й сплачувати

5

Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) розраховуються платником податків самостійно відповідно до фактичних даних, вказаних в Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу й сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, 20 липня і 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за цей період не сплачується.

Таким чином, під час заповнення декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Мінфіну від 02.10.2015 № 859, для фізичних осіб – підприємців у додатку Ф4 не виникає обов’язку розрахунку квартальних авансових платежів по ПДФО, тобто, платниками податків не заповнюється рядок 6 розділу II даного додатка.

До внесення змін до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, ДФС рекомендує платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.

Звертаємо увагу, що доходи, отримані самозайнятими особами після 01 січня 2016 року, оподатковуються заставкою 18%.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини