Вільне життя

Із життя знаменитостей

Mezzanine_216

Коли Наполеон після поразки втікав з Росії через Німеччину, він змушений був переправлятися на поромі через річку.

«А чи багато французьких дезертирів перебралися на той бік річки?» — запитав він у поранених. «Ні, — була відповідь, — ви перший».
* * *
У XV столітті герцог Оранський в азарті картярської баталії дав ляпаса герцогу Орлеанському, внаслідок чого почалася одна з найзапекліших війн в історії Франції.
* * *
Автор знаменитих детективів Жорж Сіменон писав по шість романів на рік, причому деякі встигав написати всього за два тижні.
* * *
Помираючи, Достоєвський сказав своїй дружині: «Усі ці роки я не зраджував тебе навіть подумки».
* * *
Неуважність Ісаака Ньютона була анекдотичною. Відвідав ученого його друг. Не заставши господаря вдома, гість з’їв його обід і пішов. Повернувшись додому, Ньютон побачив на столі порожній посуд і здивувався: «Однак, які ми, філософи, неуважні. Виявляється, я вже пообідав!»
* * *
Хлібосольність та любов до людей М. Щепкіна не знала меж. Він щиро радів будь-якому гостеві, навіть незнайомому. Одного разу, під час обіду, до їдальні зайшов добродій, оглянув усіх і заспівав українською: «Ходить гарбуз по городу…» Господар лагідно запросив: «Ласкаво просимо». Коли ж запитали ім’я гостя, той відповів: «Звуть мене Миколою, а прізвище Гоголь».

Підготувала Лідія КОВАЛИШИН

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини