Уже багато років конверти залишаються одним з найпоширеніших і найзручніших способів доставки повідомлень, листів та іншої інформації. Попри стрімкий розвиток електронної пошти, мобільного зв’язку, інтернет-технологій тощо, листи в поштових конвертах і далі подорожують світом.
Аби мандрівка була успішною та лист знайшов адресата, важливо правильно підписати поштовий конверт.
Існує декілька нескладних правил заповнення конверта:
- Адресу отримувача листа потрібно вказувати у правому нижньому куті. Вашу адресу, тобто адресу відправника, — у лівому верхньому куті конверта. При написанні адрес відправника та одержувача на конверті потрібно вирівнювати текст по лівому краю.
- Для того, щоб лист знайшов свого адресата, інформація про відправника та одержувача повинна бути написана розбірливим почерком.
- При заповненні конверта не можна допускати орфографічних помилок і наносити написи, наклейки або знаки, які не стосуються адрес відправника та одержувача.
- При написанні адреси на конверті не можна скорочувати назви вулиць і населених пунктів, інакше лист взагалі може не дійти до одержувача.
- Конверт можна заповнювати українською або російською мовою (при відправленні в межах України). Якщо конверт відправляється за кордон у далеке зарубіжжя, то писати адресу потрібно англійською мовою або мовою країни одержувача. Допустиме написання адреси латиницею.
- Заповнювати дані на конверті можна будь-яким чорнилом, окрім червоного, жовтого та зеленого.
Адресу, за якою відправляється лист (адреса одержувача), слід зазначати в такій послідовності:
- Найменування одержувача в називному відмінку (для фізичних осіб — прізвище, ім’я та по батькові, для юридичних осіб — повна назва організації, а також посада, ім’я та прізвище);
- Назва вулиці (проспекту, провулку тощо), номер будинку (з літерою корпусу, якщо є), номер квартири або номер офісу фірми. Не допускається написання номерів будинку та квартири через дріб;
- Назва населеного пункту (місто, селище, село тощо);
- Назва району в області (якщо є);
- Назва області;
- Поштовий індекс (обов’язково);
- Країна призначення (для міжнародних поштових відправлень). Назву країни можна не писати, якщо лист відправляється в межах країни.
У такому ж порядку треба вказувати й адресу відправника.
Наклеївши поштову марку, конверт можна відправити в одному з майже дванадцяти тисяч відділень «Укрпошти» по всій країні або ж власноруч опустити в поштову скриньку.
Адміністрація ТД УДППЗ «Укрпошта»
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте