Вільне життя

Американці створили “пасивний” Wi-Fi

Американські вчені з Вашингтонського університету (University of Washington) винайшли технологію передачі Wi-Fi-сигналу, що вимагає в 10 тис. разів менше енергії, ніж споживають сучасні аналогічні пристрої. Технологія, яку вже встигли охрестити революційною, отримала назву “пасивний Wi-Fi”.

Домогтися такого ефекту вченим вдалося за допомогою поділу Wi-Fi-передавачів на дві окремі складові: аналогову і цифрову. Сучасні девайси, що передають Wi-Fi-сигнал, включають в себе обидві ці частини. Причому енергоспоживання аналогової частини, безпосередньо генеруючої сигнал, в рази перевершує його у цифровому форматі. Вчені зуміли розділити ці складові на два абсолютно різних пристрої. Створений ними аналоговий прилад просто підключається в розетку і роздає сигнал для пасивних цифрових ретрансляторів. Ті, в свою чергу, можуть перетворювати аналоговий сигнал в цифрові пакети інформації, які розпізнаються пристроями.

Як повідомляє innogest.ru, цифрові передавачі можуть вбудовуватися в різні гаджети або побутову техніку, замінюючи сучасні Wi-Fi-модулі, які споживають в 10 тис. разів більше електроенергії. Енергоспоживання цифрових передавачів також приблизно в 1000 разів менше, ніж у пристроїв, що використовує протокол Bluetooth LE.

Максимальна швидкість передачі інформації за допомогою пасивного Wi-Fi досягає 11 Мб с на відстані до 30 м. Ця швидкість менша, ніж у існуючих роутерів, проте її більш ніж достатньо для функціонування самих різних електронних пристроїв – від смартфонів до побутової техніки, підключеної до Інтернету.

За словами вчених, саме в сфері Інтернету речей (IoT) технологія пасивного Wi-Fi повинна знайти найбільше застосування, дозволивши заощаджувати енергію при обміні даними між пристроями і різними датчиками, наприклад, сенсорами, що стежать за відкриттям дверей або температурою повітря. Сьогодні більшість таких датчиків використовують власні платформи для обміну інформацією через енерговитратності Wi-Fi-мереж. Нова технологія дозволить “використовувати стандарт Wi-Fi для всього, що є в будинку”, кажуть вчені.

Фото з вільних джерел

Джерело: weua.biz.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини