Вільне життя

Будемо з перцем

Розсаду перцю починають вирощувати з кінця лютого, тому слід завчасно передбачити можливі помилки. Прогріте в гарячій воді насіння перцю сходить швидше, ніж необроблене. Для цього його треба витримати протягом 2-х годин у термосі в нагрітій до 50 градусів воді. Але не треба прогрівати насіння біля батарей чи грубки, тому що воно може висохнути і буде погано сходити.

Перед прогріванням насіння перцю бажано протруїти в теплому темно-фіолетовому розчині марганцівки протягом 20—30 хвилин і обов’язково потім промити в проточній воді. З огляду на те, що в перцю слабка регенерація кореневої системи, краще відмовитись від посіву в ящики з подальшим пікіруванням, а відразу висівати насіння в торфоперегнійні горщечки. В результаті можна виграти 15—20 днів, які потрібні на те, щоб рослини прижилися. Для одержання дружних сходів температура грунту повинна бути в межах 25—30 градусів до моменту їх появи, а грунт — постійно зволожений. Після появи масових сходів у фазі добре розвинених сім’ядоль можна на 1—2 дні знизити температуру для загартування сіянців до 15—18 градусів. Надалі температуру підтримують у межах 22—25 градусів.

Вирощування перцю в затінку призводить до витягування розсади і надалі негативно позначиться на врожаї, тому що може обсипатися зав’язь. Тож її потрібно додатково освітлювати (тривалість дня не менш як 12 годин).

А щоб розсада «не сіла», необхідне підживлення аміачною селітрою вже у фазі 1—2 справжніх листочків. За два тижні до висадження в грунт розсаду слід підживити повним добривом. Надалі загальну кількість внесених добрив рекомендується поділити на дрібні порції і підживлювати рослини 6—8 разів за сезон 0,2%-м розчином. Поливати треба часто, але не надто щедро, приблизно 16—20 разів за сезон. А під час формування плодів перець поливають через 1—2 дні. Правильно вирощена розсада у віці 55—60 днів має 12—15 справжніх інтенсивно забарвлених листків, щільне стебло і досягає заввишки 20—25 см. Розсаду перцю слід висаджувати в грунт трохи глибше, аніж вона росла в горщечках: зі стебла, засипаного землею, буде розвиватися придаткове коріння, що дасть рослині додаткові поживні речовини.

М. ПАНАСЮК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини