Вільне життя

Велика українська енциклопедія частково з’явиться до кінця цього року

Проект “Велика українська енциклопедія” у друкованому варіанті має бути завершений 2026 року. Але в електронному вигляді частина ВУЕ з’явиться вже до кінця 2016 року.

Про це заявила директор ДНУ “Енциклопедичне видавництво”, заступник голови Головної редакційної колегії ВУЕ Алла Киридон, пише Укрінформ.

“Пріоритет ми робимо зараз на електронній версії “Великої української енциклопедії”. Вона з’явиться вже цьогоріч. І формуватиметься не за томами відповідно до алфавіту. Ми змінили принцип, бо застаріває інформація першого тому на “А”. Ідея така, що в електронному варіанті мають бути 10-20% термінів від “А” до “Я” з усіх напрямків”, – сказала Киридон.

Вона нагадала, що спочатку “Велика українська енциклопедія” у двох версіях – електронній та друкованій – задумувалася як проект з 2013 до 2020 року. У січні 2015 року указом президента термін видання було пролонговано до 2026 року.

“Останні п’ять років, із 2021 по 2026, після апробації матеріалу, планується присвятити виданню друкованої версії – аби не змінювалися конотації й акценти і ми мали продукт якісний. До кінця 2026 року енциклопедія має бути видана повністю. Поки що ми орієнтуємося на 30 томів. І плануємо видавати по 6 томів на рік”, – зазначила Киридон.

Вона додала, що вже готовий портал для ВУЕ, який функціонує для внутрішньої роботи, але буде і зовнішня сторінка для ознайомлення з електронною енциклопедією.

“Нині йдуть переговори про спільну співпрацю з Вікімедіа. Ми будемо розміщати там статті і використовувати їхню платформу”, – додала Киридон.

Нагадаємо, абревіатура ОРДО – це “окремі райони Донецької області”, ОРЛО – “Луганської області”. Торік наприкінці грудня їх запропонував вживати замість “ДНР” і “ЛНР” уродженець Донецька, журналіст Олексій Мацука.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини