Вільне життя

Вихід є! його покажуть у тернопільській галереї «Бункермуз»

Мистецький проект “Вихід, 5 років ІCONART” представили 5 лютого в тернопільській галереї “Бункермуз”.


Вихід — активне та динамічне поняття, тож проект Iconart пропонує своєрідне паломництво: між культурою традиційною та сучасною, людиною та народом, святим та грішним, словом та образом, а також між важливими для нас темами християнської культури.

20160205_vykhid5

Вихід – це тема проста й, водночас, відкрита для будь-яких складних процесів у іконописі та поза ним. Твори, представлені на виставці, є живописним вислюваням художників, їхнього творчого та духовного досвіду. Апокрифи презентують неоднозначне розуміння, своєрідне споглядання цієї теми в народній християнській культурі. Святе Письмо дає нам чітку відповідь на наші сумніви, але ця відповідь, як важка ноша, тому людина завжди знаходиться на межі, немов у просторі виходу. Тлумачний словник подає значення слова вихід як рух, форма, місце, оголення, можливість…

Проект готувався для львівської галереї Дзиґа, тож ми дуже раді, що тернопільська галерея Бункермуз дозволила трохи продовжити роздуми над цією темою у її мистецькому просторі.

1

Проект “Вихід” – результат п’ятирічної діяльності галереї ICONART (м. Львів, вул. Вірменська, 26), яка працює для зближення сучасного мистецтва та християнської духовності, переосмислення традицій у сьогоднішньому культурному контексті.
Галерея розпочала діяльність 2010 року у Львові та є простором для презентації сучасного українського сакрального мистецтва, місцем зустрічі його шанувальників, середовищем відкритим для дискусій та творчого пошуку.
Автори проекту: Роман Зілінко; Уляна Нищук-Борисяк; Софія Білик; Андрій та Оксана Винничок; Олександр Антонюк; Оксана Андрущенко; Оля Кравченко; Ярина Мовчан; Остап Лозинський; Наталя Русецька; Оксана Романів-Тріска; Олександр Бриндіков; Петро Гуменюк; Іванка Крип’якевич-Димид; Олег Денисенко, а також Марія Цимбаліста (куратор), Костянтин Шумський (директор галереї).

Фото авторки

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини