Вільне життя

В очікуванні весни

Весна — це той відрізок часу, впродовж якого поступово, але кардинально змінюється довкілля. Простір наповнюється новими барвами, запахами, звуками. Природа набирається якоїсь делікатної первозданності, а повітря хочеться вдихати на повні груди.


Весна символізує початок і впорядкованість. Навіть назви місяців підібрані за фенологічним принципом, відповідно до зростання рослинної активності — березень-квітень-травень. Впорядкованість весни пов’язана ще й з господарською діяльністю. Адже тоді всі ми дружно розпочинаємо прибирати свої двори, сади, городи. Жодна інша пора не зберігає такої охайності: влітку розростаються бур’яни, восени опадає листя, а від зими останнім часом можна очікувати будь-якої примхи.

Справжня весна розпочинається ближче до середини квітня, коли сонце піднімається вже достатньо високо, щоби зацвітали перші ягідні дерева, а перші ранкові промені супроводжувало звукоголосся птахів. Навіть дощі та зливи з блискавицями не пригнічують, бо повітря насичується озоном і свіжістю.

А ще навесні гудуть хрущі. Це створює особливу атмосферу, особливо, коли у травні йдеш вечірніми вулицями, а довкола ліхтарів і над деревами дзвенить та вібрує — приємно побути в такій компанії.
Весні випало також бути часом духовного оновлення, внутрішнього примирення, роздумування, очищення. І врешті – осягнення радості Великодня.

Про весну складено сотні віршів і ще більше пісень, її порівнюють з молодою красивою дівчиною, навіть революційні рухи та демократичні повстання називають весною.

Василь КАТОЛА

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини