Вільне життя

Для розсади важливе усе

Розсаду помідорів я починаю вирощувати в лютому, тому що потім висаджую сіянці в теплицю з частковим обігрівом. У цей час обов’язково потрібне додаткове освітлення, щоб світловий день для рослин був не менше 12 годин. Крім цього, рослини необхідно забезпечити достатньою площею живлення. Такі умови створюються при вирощуванні розсади в торф’яних горщечках розміром 10х10 см.

У цьому випадку виграється тиждень, необхідний звичайній розсаді на приживання після висаджування на постійне місце. Спочатку сію насіння індетермінантних сортів середнього і пізнього термінів дозрівання, а через 15 днів — детермінантні. Розсаду не підживлюю, бо вношу всі необхідні елементи для нормального росту під час приготування грунту. Заготовляю його восени, набираю в мішки, і до посіву він проморожується надворі. На відро землі додаю третину лежаної тирси, 700-грамову банку попелу, 1 ст. л. будь-якого комплексного добрива (бажано без хлору). Цього запасу вистачає для нормального росту розсади до висаджування в грунт. Можна ще підживлювати суперфосфатом, коли з’являться два справжніх листочки. Таку розсаду висаджують на ту ж глибину, що й була, заглиблюючи лише земляну грудку, бо коренева система дуже розвинена. Якщо її заглибити, то кущ відразу починає нарощувати нове коріння, а надземна частина зупиняється в рості.

Перець, баклажани і помідори — світлолюбні культури, тому добру розсаду можна отримати тільки на південних і західних вікнах. Слід пам’ятати, що умови підвіконня для цих теплолюбних культур екстремальні. Вдень грунт і самі рослини перегріваються прямими сонячними променями, вночі температура на поверхні підвіконня може опускатися нижче 10 градусів. Коренева система за такої температури не розвивається, вологість грунту підвищується, утворюються кореневі гнилі. Треба мати на увазі, що через різницю температури грунту і повітря відбувається ураження чорною ніжкою. Тому вдаюся до профілактичних заходів. Температура повітря при вирощуванні розсади залежить від освітленості: чим більше світла, тим вища температура (25—30 градусів), за нестачі світла температура не повинна бути вищою за 20 градусів.

П. КУЧЕР

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини